TP SA zachowa kontrolę nad PTK Centertel

Newsy
Opinie: 1
Opinie: 1

France Telecom Mobil International zamierza przekazać Orange 34 % udziałów Centertela, nie chcąc jednak, żeby przejął kontrolę nad spółką, której 66 proc. ma Telekomunikacja Polska SA. "Zgodnie z zapisem zawartym w prospekcie emisyjnym Orange, FT zamierza przekazać 34 % udziałów, które posiada w Centertelu, pod warunkiem otrzymania wszystkich niezbędnych pozwoleń" - powiedziała Anna Krajewska z biura prasowego FT."Chodzi o to żeby Centertel mógł korzystać ze wszystkich nowości technologicznych Orange" - dodała.
Analitycy uważają, że przejęcie Centertela przez Orange byłoby naturalne ze względu na podział funkcji w grupie France Telecom, jednak TP SA zaplanowała znaczące inwestycje w tym także w Centertel (PAP).

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    mooby pisze: 2004-08-05 21:50
    Telekomunikacja Polska SA. "Zgodnie z zapisem zawartym w prospekcie emisyjnym Orange, FT zamierza przekazać 34 % udziałów, które posiada w Centertelu, pod warunkiem otrzymania wszystkich niezbędnych pozwoleń" - powiedziała Anna Krajewska z biura prasowego FT."Chodzi o to żeby Centertel mógł korzystać ze wszystkich nowości technologicznych Orange" - dodała. Analitycy uważają, że przejęcie Centertela
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: