TP ujednolica i obniża ceny połączeń na komórki

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 3

Od 1 czerwca 2008 roku Telekomunikacja Polska likwiduje różnice cenowe w połączeniach do sieci komórkowych - w zależności od pory dnia. Jednocześnie dotychczasowe ceny połączeń zostają obniżone od 8 proc. do 14 proc. Nowa stawka, niezależnie od pory dnia we wszystkich planach dla klientów indywidualnych będzie wynosiła 0,57 zł brutto za minutę rozmowy.

Decyzja Urzędu Komunikacji Elektronicznej zobligowała trzech największych operatorów telefonii komórkowej do obniżenia (o 6 gr/min.) opłaty hurtowej za zakańczanie połączeń we własnej sieci (tzw. MTR). Dla TP oznacza to niższy koszt realizacji połączeń do sieci komórkowych i jednocześnie umożliwia firmie obniżkę cen detalicznych (do 9 gr/min.), która zmniejsza koszty ponoszone przez klientów.

Obniżka cen połączeń pozwoli klientom TP zaoszczędzić nawet do 14 proc. dotychczasowych wydatków na połączenia do sieci komórkowych. Jednocześnie, dzięki ujednoliceniu stawki rozmów niezależnie od pory dnia, klienci nie muszą się już zastanawiać, czy o danej godzinie zapłacą mniej lub więcej za połączenie na ten sam numer.

Zmiana cen połączeń do sieci mobilnych:

Stare ceny połączeń (z VAT) Nowe ceny połączeń (z VAT)
Szczyt 0,66 zł 0,57 zł
Poza szczytem 0,62 zł 0,57 zł

Nowa cena nie dotyczy połączeń do sieci Play, ponieważ koszty zakańczania połączeń w tej sieci nie zostały obniżone.

Dodatkowo, klienci którzy wykupią usługę Rozmowy z Rabatem będą mogli dzwonić na komórki za pół ceny, płacąc za minutę połączenia tylko 0,29 zł. Natomiast dzięki usłudze pakiet minut komórkowych można wydzwonić 30 minut miesięcznie do sieci mobilnych płacąc 0,43 zł za minutę rozmowy.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: