TP zwiększa zabezpieczenia w neostradzie tp

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 5

Telekomunikacja Polska wprowadziła testowo nowe rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo użytkowników sieci TP. Zabezpiecza ono komputery i systemy klientów przed wykorzystaniem ich bez wiedzy właścicieli do cyberprzestępstw m.in. do rozsyłania spamu i wirusów. Od dziś blokowana jest możliwość komunikacji z adresami IP, z których kontrolowane są komputery wykorzystywane w sieciach Botnet (tak zwane komputery zombie). Ze względu na to, że sieci Botnet są bardzo często kontrolowane za pośrednictwem serwerów IRC, wprowadzenie nowych zabezpieczeń może spowodować zablokowanie niektórych usług i serwerów tego typu.

Korzyścią dla internautów będzie znaczne zmniejszenie zagrożenia, że ich komputer zostanie wykorzystany do działań przestępczych, a także zmniejszenie ilości spamu i podniesienie bezpieczeństwa danych przesyłanych przez internet.

Obecnie na świecie zidentyfikowano ponad 4,5 tysiąca komputerów kontrolujących sieci Botnet. Pod ich kontrolą mogą być miliony komputerów, z których wysyłany jest spam i wirusy, dokonywane są ataki na inne komputery lub zbierane są dane, np. o numerach kart kredytowych. Właściciele przejętych komputerów najczęściej nie są świadomi, że ich sprzęt jest wykorzystywany przez cyberprzestępców.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Tomek pisze: 2008-12-15 23:59
  Dziękuję tepsie, ale sam potrafią lepiej zadbać o moje bezpieczeństwo w sieci niż ich dziwne pomysły z blokowaniem usług.
  0
 • Users Avatars Mini
  ShAMAN pisze: 2008-12-16 10:37
  "tomek" - Ty potrafisz, ale uwierz mi, że zdecydowana większość nie potrafi. nie wiem czy polowa ma zainstalowanego AVASTA, o płatnych i konkretnych programach nie wspomnę. spójrz ilu ludzi jedzie na lewej windzie to co o dobrych antywirach, firewallach i antispywerach można pomyśleć? wikększośc ludzi nawet nie wie jakie są zagrożenia. moim zdaniem dobrze, że coś takiego robią.
  0
 • Users Avatars Mini
  kowi pisze: 2008-12-16 10:39
  przeciesz nie masz neo głąbie...tylko chello wiec po co ta gatka
  0
 • Users Avatars Mini
  Uzi pisze: 2008-12-16 11:42
  kowi spokojnie, moze miec przeciez w roznych miejscach net, z ktorego korzysta, wiec moze miec i chello i neo tak?
  0
 • Users Avatars Mini
  dav pisze: 2008-12-16 16:53
  No i dobrze, bedzie mniej spamu w sieci. Powinni jeszcze wprowadzic limity na download i upload, bo niektorzy nawet nie wiedza, ze zapychaja cale lacze nonstop i bezsensowanie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: