Transmisja video w sieci Era

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 5

Transmisja Video (video streaming) w sieci Era, to zapowiedź nowej usługi adresowanej do ludzi, którzy potrzebują ciągłego i interaktywnego dostępu do informacji wizualnej, a nie mają czasu lub możliwości oglądania telewizji. Dostęp do aktualnych informacji, z każdego miejsca i o każdej porze, jest szczególnie ważny dla kadry kierowniczej oraz dla osób, których sukces zawodowy w dużym stopniu uzależniony jest od otrzymywania aktualnych informacji z kraju i ze świata. Usługa dostarczana jest przy wykorzystaniu zestawu składającego się z palmtopa i telefonu komórkowego z funkcją transmisji danych GPRS. Bezprzewodowa komunikacja pomiędzy tymi urządzeniami odbywa się dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth.

Technologia video streaming pozwala na przesyłanie obrazów przy pomocy transmisji GPRS. Dzięki wykorzystaniu standardu kodowania MPEG-4 można przesyłać obraz telewizyjny odpowiednio zmniejszony i przystosowany do niskich prędkości transferu danych, które uzyskiwane są obecnie w sieciach komórkowych. Zastosowanie unikalnych rozwiązań technologicznych pozwala na bieżące monitorowanie obciążenia sieci i dostosowanie prędkości transmisji do aktualnie panujących warunków. Otwarte interfejsy Application Programming Interface (API) pozwalają dostawcom serwisów informacyjnych na tworzenie własnych aplikacji i prostą integrację z systemem strumieniowej transmisji video.

Połączenie technologii strumieniowej transmisji video z mobilnością, którą zapewniają telefony komórkowe, otwiera całkowicie nowe możliwości w dziedzinie przekazu informacji. Stanowi to przedsmak możliwości, jakich dostarczą sieci trzeciej generacji - UMTS.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: