Tu można sprawdzić jaki operator działa pod danym adresem - zrobiło to już prawie 0.5 mln osób

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Tu można sprawdzić jaki operator działa pod danym adresem - zrobiło to już prawie 0.5 mln osób

Ministerstwo Cyfryzacji podało statystyki serwisu/mapy internet.gov.pl.

Strona zanotowała przez rok ponad 20,5 miliona odwiedzin przez ponad 487 tysięcy użytkowników.

W listopadzie 2023 r. było to ponad 15 milionów wejść na stronę internet.gov.pl, więc najlepszym miesiącem dla serwisu był grudzień.

Zapotrzebowanie na łącze szerokopasmowe zgłoszono ponad 55 tysięcy razy.

W serwisie SIDUSIS można zweryfikować dane dotyczące stacjonarnego dostępu do internetu szerokopasmowego w dowolnym punkcie adresowym w kraju.

Na mapie prezentowane są również informacje o planach rozbudowy sieci finansowanych zarówno ze środków prywatnych operatorów jak i z Krajowego Planu Odbudowy lub Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy.

Dane o usługach internetowych pochodzą od operatorów telekomunikacyjnych, jednostek samorządu terytorialnego prowadzących działalność w zakresie telekomunikacji oraz podmiotów wykonujących zadania z zakresu użyteczności publicznej i są na bieżąco aktualizowane. 

Internet.gov.pl został uruchomiony 1.12.2022 r. by operatorzy telekomunikacyjni i inne podmioty do tego zobowiązane zasiliły go danymi.

Od 1 stycznia 2023 r. system udostępniono dla wszystkich użytkowników, w tym obywateli. Podmioty posiadające poniżej 50 000 punktów adresowych w zasięgu przekazują dane do systemu raz w miesiącu.

Podmioty posiadające powyżej 50 000 punktów adresowych są zobowiązane robić to raz w tygodniu – w piątek.

Wszystkie podmioty niezależnie od wielkości przekazują dane o planach inwestycyjnych raz w miesiącu.  

Poza samą możliwością sprawdzenia poprawności przedstawionych w systemie danych, użytkownik ma możliwość zgłoszenia zapotrzebowania na dostęp do Internetu oraz zgłoszenia pustostanów.  

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: