Jest zupełnie nowy TVN24.PL – to teraz najnowocześniejszy serwis w Polsce – Twój smartfon będzie zachwycony :-)

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Jest zupełnie nowy TVN24.PL – to teraz najnowocześniejszy serwis w Polsce – Twój smartfon będzie zachwycony

TVN Discovery Polska w ostatnich dniach uruchomił nową wersję swojego najważniejszego serwisu informacyjnego TVN24.PL.

TVN24.PL już w poprzedniej wersji był nowoczesnym i ładnym serwisem zaprojektowanym w technologii Responsive Web Design (RWD). Teraz, gdy odsłony ze smartfonów całkowicie już zdominowały polski i światowy internet, dział portali informacyjnych TVN Discovery Polska zdecydował się na wykorzystanie najnowszej i najmodniejszej teraz technologii tworzenia serwisów mobilnych, czyli PWA (Progressive Web App).

Co to oznacza dla użytkownika serwisu? PWA to w dużym uproszeniu symulacja pełnoprawnej aplikacji, ale takiej, której nie trzeba pobierać, bo jest dostępna w przeglądarce. Taka „wirtualna” aplikacja znacznie lepiej zachowuje się od zwykłej strony internetowej, gdy nie mamy chwilowo dostępu do internetu, bo część danych potrafi zachować z poprzedniej sesji.

Tak naprawdę, to na rynku nie ma teraz lepszej technologii do projektowania serwisów mobilnych.

Równolegle zmienił się także serwis TVN24.PL na komputery PC, ale to zmiany na ekranach smartfonów są teraz znacznie ważniejsze, bo po prostu większość z nas tak będzie korzystała z nowego portalu.

Oprócz całej technologii odpowiadającej w tle za generowanie TVN24.PL, dział portali informacyjnych TVN Discovery Polska podjął także decyzję o wyraźnej zmianie designu/layoutu serwisu na PC i mobile.

Nowy TVN24.PL wygląda znacznie lepiej od swoich głównych konkurentów, czyli m.in. dużych portali informacyjnych. W tym serwisie to informacje/newsy są najważniejsze i to one są podane w bardzo czytelnej, przejrzystej formie. Cieszymy się, bo nowy TVN24.PL zaprojektowany przez najlepszych specjalistów w Polsce trochę przypomina mobilny serwis GSMONLINE.PL, a to właśnie prostota nawigacji była najważniejsza także dla nas. Na smartfonie nie chcemy klikać 10 razy, aby otrzymać najnowsze, gorące newsy. Na tej zasadzie jest oparty Facebook, Instagram i inne serwisy. Przewijając serwis (bez konieczności dodatkowego klikania) otrzymujemy po kolei interesujący dla nas content.

Gdy wchodzimy na TVN24.PL z naszego smartfonu, to na naszym ekranie pojawi się najpierw tzw. gorący temat, czyli to, co w danej chwili jest najważniejsze w naszym kraju lub na świecie. W ostatnią niedzielę był to na przykład kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pod głównym newsem mamy już dostęp do kolejnych informacji przygotowanych przez redakcję internetową TVN24.PL. Są też wyróżnione działy, które zawierają informacje z danej tematyki. TVN24.PL ma stałe działy, takie jak np. ŚWIAT, BIZNES, SPORT, ale redakcja może także ad hoc tworzyć zestawy newsów takie jak np. WOŚP, czy ZESTRZELENIE BOEINGA w IRANIE. W takich działach możemy zdobyć szerszy zakres informacji na interesujący nas temat.

Pamiętajmy, że redakcja portalu TVN24.PL przygotowuje treści znacznie bardziej merytoryczne od tych, które znajdziemy w największych portalach. My szczególnie doceniamy zawsze profesjonalizm informacji związanych z aktualną sytuacją geopolityczną na świecie i z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi dla wojska.

Gdy wybierzemy już informację, którą chcemy przeczytać, to wówczas nowy serwis TVN24.PL rozwija swoje „skrzydła multimedialne”. Na górze informacji otrzymamy dostęp do treści wideo – zaimplementowany odtwarzacz działa sprawnie, szybko i uruchamia się bez dźwięku, który już sami aktywujemy, gdy mamy ku temu warunki. Bardzo dobra jest także jakość samego obrazu.

TVN24.PL umożliwia nam łatwe podzielenie się danym materiałem na Facebooku, Twitterze i jako link np. w mailu lub w komunikatorze.

Bardzo wygodną funkcją wynikającą z zastosowania technologii PWA (Progressive Web App) jest krzyżyk zamykający daną informację – po jego kliknięciu wracamy do głównej listy newsów bez konieczności szukania funkcji cofnij w przeglądarce.

Tradycjonaliści mają także dostęp do głównego menu aplikacji www po wciśnięciu tzw. hamburgera. Tam możemy np. wybrać miasto, z którego chcemy otrzymywać informacje lokalne.

Dział portali informacyjnych TVN Discovery Polska przez zastosowanie PWA (Progressive Web App) i integrację tekstu wiadomości z multimediami bez wątpienia wyznacza trendy na rynku mobilnych serwisów internetowych. Największymi zaletami nowego TVN24.PL jest prostota nawigacji, nowoczesny design serwisu, a także łatwy dostęp do materiałów wideo. Można się spodziewać, że takie serwisy internetowe będą w niedalekiej przyszłości zastępować dedykowane aplikacje.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: