Nadawcy komercyjni chcą wstrzymać prezent dla TVP

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Nadawcy komercyjni chcą wstrzymać prezent dla TVP

Nadawcy komercyjni zrzeszeni w Sekcji Nadawców Telewizji Naziemnej Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (SNTN) twierdzą, że są zaskoczeni decyzją UKE dotyczącą zmiany harmonogramu wprowadzenia nowego standardu DVB-T2/HEVC dla multipleksu trzeciego. Pisaliśmy o tym tutaj

Izba informuje, że nie miała możliwości wypowiedzenia się w tej kwestii. Wszelkie zmiany w realizacji procesu refarmingu powinny być poprzedzone merytoryczną dyskusją z udziałem wszystkich stron zainteresowanych refarmingiem pasma 700 MHz.

Krajowa izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji zwróciła się do UKE o przesunięcie terminu rozpoczęcia refarmingu oraz zorganizowanie w najbliższy czwartek (31.03) spotkania z udziałem wszystkich uczestników rynku w celu wypracowania bardziej optymalnego rozwiązania dla przeprowadzenia procesu refarmingu z perspektywy dostępu widzów do wszystkich programów naziemnej telewizji cyfrowej.

Wstrzymanie wprowadzenia nowego standardu nadawania dla multipleksu trzeciego będzie miało niekorzystny wpływ na odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, a w konsekwencji na realizację całego procesu refarmingu pasma 700 MHz. Negatywne skutki tej sytuacji odczują przede wszystkim widzowie telewizji komercyjnych oraz nadawcy komercyjni.

Izba zwraca się do UKE  o przesunięcie terminu rozpoczęcia refarmingu. Do czerwca 2022 r. jest opcja wypracowania bardziej optymalnego rozwiązania niż obecne.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: