UKE i Allegro walczą ze wzmacniaczami sygnału komórkowego

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Urząd Komunikacji Elektronicznej współpracuje z Allegro.pl w sprawie ofert wzmacniaczy (repeaterów), których nieuprawnione używanie może powodować zakłócenia pracy stacji bazowych.

Dzięki współpracy z UKE, platforma handlowa zmienia zapisy w regulaminie, dopuszczając możliwość usuwania ofert dotyczących wzmacniaczy.

W wyniku tej zmiany towary w ramach kategorii „Akcesoria GSM” – „Anteny i wzmacniacze” muszą zawierać w opisie informację, że: „Samodzielny montaż oraz używanie wzmacniaczy GSM/UMTS/LTE zwanych również repeaterami przez osoby nieuprawnione jest prawnie zabronione. Prawo do instalacji tego typu urządzeń posiadają wyłącznie operatorzy sieci komórkowych. Niezastosowanie się do powyższego może zostać uznane, jako czyn podlegający grzywnie, a w przypadku działania w sposób uporczywy, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2".

Oferty bez takiego elementu opisu są niezgodne z regulaminem i mogą być usuwane.

Efektem współpracy jest m.in. usunięcie do 25 października 2018 r. ok. 560 ofert.

UKE przygotowało też kampanię informacyjną, której celem jest zwrócenie uwagi użytkownikom urządzeń radiowych na skutki nielegalnego używania urządzeń radiowych. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: