UKE nadal za strategią radykalnych obniżek

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 3

UKE chce obniżki stawek interkonektowych (MTR) w 2010 r. poniżej 15 groszy - poinformowała agencję PAP Anna Streżyńska, prezes UKE. "W czwartek mamy pierwsze spotkanie z operatorami w sprawie nowego harmonogramu obniżania stawek MTR. Według naszych obliczeń, od stycznia 2009 roku MTR-y powinny spaść do 22 groszy. W maju planujemy następną obniżkę, ale jeszcze nie ustaliliśmy jej skali" - powiedziała prezes. "W 2010 według naszej strategii miała nastąpić obniżka MTR-ów do 15 groszy. Na dzień dzisiejszy myślę, że będzie to mniej. Te 15 groszy wydawało nam się dobrym, ostrożnym szacunkiem. W momencie, gdy dochodzi do wsparcia ze strony Komisji Europejskiej, cała krzywa spadku nabierze zapewne przyspieszenia. Nie ma bowiem uzasadnienia, żeby te ceny miały być wielokrotnie wyższe niż w sieciach stacjonarnych, teraz gdy "starzy" operatorzy zbudowali już infrastrukturę i ona się zamortyzowała" - dodała.

Dotychczasowy harmonogram obniżania stawek z tytułu zakańczania połączeń głosowych w publicznych ruchomych sieciach telefonicznych MTR (Mobile Termination Rates) został ustalony w kwietniu 2007 roku na trzy lata. W tym czasie stawki MTR spadły z 65 groszy do 33,87 groszy po ostatniej obniżce w maju 2008 r. Według pierwotnego harmonogramu stawka MTR miała zostać obniżona do poziomu 21,62 groszy za minutę od 1 maja 2010 roku.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  bartoszka pisze: 2008-07-24 10:13
  to mi się akurat w UKE podobuje :) mam nadzieję że odczujemy tą obniżkę
  0
 • Users Avatars Mini
  JarekM pisze: 2008-07-24 14:43
  jakoś trudno odczuć w ofertach operatorów ostatnią obniżkę stawki do 34gr
  0
 • Users Avatars Mini
  ja pisze: 2008-07-25 08:29
  Jak zwykle babka (Streżyńska) robi kolo siebie szum medialny i nic więcej. Na przykład jej decyzje regulacyjne dotyczące TP nie sprawiły aż takich obniżek jak się spodziewano a tylko spowodowały migracje kasy z TP do innych. Tele2 które kupuje abonament od TP za czterdzieści ileś % ceny i tak sprzedaje go o niecałe 10 % taniej już nie mówiąc ze nie na swoich łączach. Ponadto nie wspomnę jużj błędnych decyzjach Streżyńskiej, które cofa sąd.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: