UKE - doroczny raport o rynku - 74,8% Polaków ma smartfona

Newsy
Opinie: 0

UKE opublikowało  wyniki najnowszego badania konsumenckiego, przeprowadzonego w listopadzie 2018 roku, z informacjami o tym, jak klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy korzystali z usług telekomunikacyjnych.  

Według UKE, z telefonii stacjonarnej korzysta 9 proc. badanych. Dotyczy to też firm - zdecydowana większość, bo blisko 80 proc., odeszła już od telefonii stacjonarnej.

Średni miesięczny rachunek za telefon komórkowy to niemal 50 zł.

Niemal 90 proc. Polaków korzysta z roamingu podczas podróży po Europie.

Aplikację bankową w telefonie ma prawie 40 proc. z nas, za to ci, którzy ją posiadają, często decydują się korzystać z niej nawet kilka razy w tygodniu. Blisko połowa z badanych nie korzysta z żadnych usług OTT, zaś przez korzystających zdecydowanie najczęściej wskazywane są usługi komunikacyjne.

Dostęp do internetu ma już ponad 70 proc. klientów indywidualnych, z czego ponad 90 proc. posiada internet mobilny w telefonie, a 67 proc. usługę stacjonarną. Średnia miesięczna opłata za internet mobilny wynosi niemal 45 zł, a maksymalna prędkość pobierania danych to średnio 70,7 Mb/s.

W przypadku firm odsetek posiadających dostęp do internetu sięga 86 proc. i ponad połowa z nich deklaruje, że jest to dostęp stacjonarny.

Według raportu prawie 75% badanych używa smartfonów. Ponad 65% ma oferty na abonament.

Raporty z badania są dostępne do pobrania poniżej.

Materiały dodatkowe:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: