UKE wygrywa z TP w sądzie

Newsy
Żródło: UKE
Opinie: 3
Opinie: 3

Sąd oddalił skargę TP na decyzję prezesa UKE w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia nowej taryfy. 23 marca 2007 r. przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie odbyło się posiedzenie w przedmiocie rozpoznania skargi Telekomunikacji Polskiej na decyzję Prezesa UKE z dnia 29 listopada 2006 r. w przedmiocie sprzeciwu wobec projektu zmiany cennika usług telekomunikacyjnych w zakresie wprowadzenia usługi „Pakiet korzyści tp”.

Skarga została oddalona. W uzasadnieniu ustnym Sąd podkreślił, iż podzielił w całości twierdzenia organu zawarte w odpowiedzi na skargę. W szczególności wskazał, iż interpretacja art. 48 ust. 2 Prawa telekomunikacyjnego nie może prowadzić do konkluzji, iż organ zgłaszając sprzeciw ma obowiązek konkretnego wskazania zapisów danego projektu zmiany, z którymi się nie zgadza. Organ nie może również przedstawiać propozycji stosownych zapisów, gdyż tym samym organ określałby treść cennika, a takiej kompetencji nie posiada. Zdaniem Sądu wystarczające jest wskazanie przez organ, które przepisy prawa narusza projekt zmiany cennika i wyczerpujące uzasadnienie decyzji. Treść uzasadnienia stanowi wytyczne dla operatora.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  thomas pisze: 2007-03-27 00:04
  nie bo nie i koniec
  0
 • Users Avatars Mini
  pati pisze: 2007-03-27 11:06
  Piękne jest to uzasadnienie! "Nikt nic nie musi uzasadniac, bo i po co." Jak takie jet prawo w Polsce, to dobrze i tanio nigdy nie bedzie! UKE najpierw naklada kary na tepse, bo za drogo, potem blokuje obnizki cen i promocje, na których skorzystali by klienci... Absurd.
  0
 • Users Avatars Mini
  j pisze: 2007-03-27 12:01
  nie taki absurd, bo zaprzyjaźnione np Tele2: (a) dostaje miejsce na rynku (b) ma zapewnione wysokie marże i brak ewentualnej konkurencyjnej oferty ze strony TPSA Nic się nie zmienia, tylko kto inny ma być przy korycie:-(((
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: