Patrycja Gołos o planach UPC: będzie budowa nowej sieci i akwizycje - 3 mln nowych gospodarstw w 5 lat

Newsy
Opinie: 6

Patrycja Gołos, wiceprezes corporate affairs, w Liberty Global CEE, podsumowała kwestię inwestycji UPC w infrastrukturę w naszym kraju.

UPC zamierza w ciągu 5 lat zwiększyć zasięg swojej infrastruktury z 3 mln do 6 mln gospodarstw. Przeznaczy na to ok. 4 mld zł.

Na koniec czerwca w zasięgu UPC było 3 059 300 gospodarstw domowych, o 60 tys. więcej niż w I kwartale.

W realizacji planów zwiększenia zasięgu UPC chce się wspierać akwizycjami. To jeden ze strategicznych celów firmy. Sprzyja temu duże rozdrobnienia rynku operatorów kablowych.

To są bardzo ambitne plany. Żeby je zrealizować, potrzebne są oczywiście środki finansowe. W tym obszarze wspiera nas skala inwestycji. Szczególnie w tych sektorach przemysłu, które wymagają dużych inwestycji, skala ma znaczenie. Z drugiej strony sprzyjają nam również wszystkie ułatwienia regulacyjne, znoszenie barier w procesie inwestycyjnym, ułatwianie dostępu do budynków i rozwój tej infrastruktury – wymienia przedstawicielka UPC Polska.

Likwidacji barier i obniżeniu kosztów inwestycji ma służyć tzw. megaustawa, która weszła w życie w lipcu br. (część przepisów zacznie obowiązywać od stycznia 2017 r.). Nowelizacja przepisów rozszerza krąg podmiotów dysponujących infrastrukturą techniczną, którzy są zobowiązani do jej udostępniania firmom telekomunikacyjnym przy budowie szybkiego internetu. Dotychczas obowiązek taki miały już przedsiębiorstwa energetyczne i wodno-kanalizacyjne, a teraz dołączyli do nich zarządzający terenami kolejowymi. Resort cyfryzacji wprowadził też obowiązek wyposażania m.in. budynku mieszkalnego wielorodzinnego lub budynku użyteczności publicznej w instalację telekomunikacyjną w momencie, kiedy jest on przebudowywany czy rozbudowywany. W nowelizacji przewidziano również obowiązek koordynacji robót budowlanych. Przedsiębiorca telekomunikacyjny może budować szybką sieć telekomunikacyjną w tym samym czasie i miejscu, co inny podmiot realizujący własną inwestycję ze środków publicznych.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Prawda pisze: 2016-09-09 13:28
  Jestem operatorem lokalny, przychodzą i chcą mnie kupić, ale teraz z tą wiedzą, że chcą i będą to robić z determinacją zwiększenia ilości gospodarstw o 50 % wiem jak z nimi negocjować. Trochę zagrali w pokera z odkrytymi kartami.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Rusiec pisze: 2016-09-09 13:49
  Zapraszamy UPC na wieś do gminy Nadarzyn. Tutaj za wyjątkiem internetu radiowego nie ma nic!
  3
 • Users Avatars Mini
  Zico pisze: 2016-09-09 20:46
  Dajcie łącza symetryczne bo zaraz Was UPC, Limes wyprzedzi. Już jest lepszy w UL.
  0
 • Users Avatars Mini
  już po upc pisze: 2016-09-10 11:55
  kiedyś może byłbym zainteresowany kabówką ale w moim bloku żadnej kablówki nie ma, w międzyczasie pojawiły się platformy cyfrowe z których można korzystać wszędzie, naturalna kolej rzeczy, że kablówka już mnie przestała interesować, z taką polityką upc ani żadna inna kablówka nie zyska klientów oprócz tych, których ma
  0
 • Users Avatars Mini
  już po upc pisze: 2016-09-10 11:58
  Rusiec, to możesz być pewien, że ich tam nie będzie, uznają, że jesteś w obszarze nieopłacalnym czy jak to sobie nazywają
  1
 • Users Avatars Mini
  już po upc pisze: 2016-09-10 12:02
  Prawda, chcesz się sprzedać ? jak się sprzedasz to koniec, a upc będzie dyktowało ceny w tym rejonie, może powinieneś się dalej rozwijać zamiast sprzedawać ? to, że chcą cię kupić o tym świadczy, że powinieneś iść w kierunku rozwoju
  -1

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: