Urządzenia ubieralne - szybko będą rosły pierścienie i okulary

Newsy
Opinie: 0
Urządzenia ubieralne - szybko będą rosły pierścienie i okulary

Według IDC, globalne dostawy urządzeń do noszenia w 2023 r. odnotowały umiarkowany wzrost. Poprawa popytu spodziewana jest w 2024 r. i później.

Dane International Data Corporation (IDC) Worldwide Quarterly Wearable Device Tracker pokazują, że rynek urządzeń do noszenia spadł o 0,9% rok do roku w czwartym kwartale 2023 r. (4Q23). Dojrzałe rynki, takie jak Stany Zjednoczone, Europa Zachodnia i Japonia, odnotowały spadki w 4Q23. Dostawy wzrosły o 1,7% w regionie Azji i Pacyfiku oraz w Chinach.

"Najwyższy poziom dla urządzeń do noszenia przypadł na lata 2020 i 2021, kiedy to wolumeny osiągnęły rekordowe poziomy. Kolejne dwa lata były następstwem tego sukcesu, ponieważ popyt zaczął słabnąć, a dostawy stale spadały" - powiedział Ramon T. Llamas, dyrektor ds. badań w zespole IDC ds. urządzeń do noszenia.

"Rok 2024 będzie początkiem odbicia, ponieważ użytkownicy będą szukać zamienników, a nowe modele od kluczowych dostawców pojawią się w drugiej połowie tego roku. Sytuacja ta utrzyma się do 2025 roku i później".

Globalne dostawy urządzeń do noszenia zdołały w całym roku 2023 wzrosnąć o 1,7%. Wśród różnych typów urządzeń, urządzenia do słuchania spadły o 0,8% rok do roku za cały rok, jednocześnie zdobywając 61,3% całego rynku urządzeń do noszenia. Powolne tempo innowacji i szybkie tempo adopcji szybko doprowadziły do tego, że kategoria ta opiera się bardziej na wymianach niż na nowych nabywcach. Smartwatche kontynuowały swoją trajektorię wzrostu, ponieważ dostawy wzrosły o 8,7% w ciągu roku, a Indie i Chiny były liderami rynku zarówno pod względem sprzedawców, jak i konsumpcji. Pierścienie, takie jak te od Oura i Ultrahuman, okazały się obiecujące, a kategoria wzrosła o 34,9% w ciągu roku, podczas gdy okulary wzrosły o 128,2% dzięki wprowadzeniu nowych produktów Amazon i Meta.

W 2024 r. prognozuje się, że dostawy urządzeń osiągną 559,7 mln sztuk, co stanowi wzrost o 10,5% w stosunku do 2023 r. IDC przewiduje, że do końca 2028 r. rynek wzrośnie do 645,7 mln sztuk, przy złożonej rocznej stopie wzrostu (CAGR) wynoszącej 3,6%.

 IDC

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: