Amerykanie zabronili już całego sprzętu produkowanego przez Huawei - jest nowa lista

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Amerykanie zabronili już całego sprzętu produkowanego przez Huawei - jest nowa lista

Amerykańska Federalna Komisja ds. Łączności przyjęła nowe przepisy zabraniające wydawania zezwoleń na import lub sprzedaż w Stanach Zjednoczonych urządzeń komunikacyjnych uznanych za stwarzające zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. To najnowszy krok komisji w celu amerykańskiej „ochrony sieci komunikacyjnych”. W ostatnich latach Komisja, Kongres i władza wykonawcza podjęły wiele działań w celu "zbudowania bezpieczniejszego i bardziej odpornego łańcucha dostaw sprzętu i usług komunikacyjnych w Stanach Zjednoczonych."

„FCC jest zaangażowana w ochronę naszego bezpieczeństwa narodowego poprzez zapewnienie, że niewiarygodny sprzęt komunikacyjny nie będzie dopuszczony do użytku w naszych granicach i kontynuujemy tę pracę tutaj” – powiedziała przewodnicząca Jessica Rosenworcel.

Raport i rozporządzenie mają zastosowanie do przyszłych zezwoleń. Nowe zasady zabraniają autoryzacji sprzętu w ramach procesu certyfikacji FCC i wyjaśnia, że ​​taki sprzęt nie może być autoryzowany w ramach procesu Deklaracji Zgodności Dostawcy ani importowany i sprzedawany zgodnie z przepisami, które zezwalają na zwolnienie sprzętu z autoryzacji.

Lista obejmuje sprzęt i usługi Huawei Technologies, ZTE Corporation, Hytera Communications, Hangzhou Hikvision Digital Technology i Dahua Technology (oraz ich spółki zależne i stowarzyszone).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: