Usługa lokalizacyjna m.traction Resource Control na rajdzie rowerowym

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 9

Na odbywającym się w dniach 20-27 lipca TransAlp Challenge - rajdzie na rowerach górskich dla ambitnych amatorów - dział Siemens Information and Communication Mobile (IC Mobile) prezentuje w praktyce, jak działa m.traction Resource Control. Kibice mogą na bieżąco śledzić swojego faworyta na stronach internetowych Siemens mobile oraz organizatora, firmy Upsolut mv.GmbH, a organizatorzy zapewniają uczestnikom większe bezpieczeństwo. Znajomość dokładnego położenia ekipy ratunkowej pozwoli im bowiem szybciej skierować ją tam, gdzie jest potrzebna. Jako sponsor, Siemens nie tylko udostępnia oprogramowanie i mobilne terminale, lecz także odpowiada za funkcjonowanie całości rozwiązania.

Trasa TransAlp Challenge przecina zachodnią część Alp Centralnych. Urządzenia niezbędne do korzystania z mobilnej usługi informatycznej Siemensa działającej na bazie systemów GPS i GSM (GPService Pilot, M50) otrzyma w sumie siedem drużyn. Położenie rowerzysty będzie w regularnych odstępach czasu sprawdzane za pośrednictwem satelity i przekazywane centralnemu komputerowi, aby następnie wyświetlić położenie drużyn w Internecie, na odpowiednio wyskalowanym wycinku mapy.

Przy użyciu standardowej przeglądarki i funkcji powiększenia można obejrzeć całą trasę od Mittenwald do Riva del Garda. System śledzi motocykle jadące na początku i końcu stawki, drużyny, lekarzy, ekipy ratunkowe i wóz transmisyjny. Organizatorzy i ekipa telewizyjna mają mobilny dostęp do Internetu poprzez urządzenie Internetpad Siemensa typu SIMpad i nowy telefon komórkowy Siemens M50, który obsługuje GPRS, dzięki czemu dostęp do mobilnej usługi informatycznej jest bardzo szybki.

Technika Siemensa ułatwia także organizatorom zamieszczanie na gorąco przekazów z rajdu w Internecie (hasło: Mobile Picture Messaging). Każda ekipa ratunkowa jest wyposażona w telefon komórkowy Siemens SX45, na którym zamontowana jest kamera, a zdjęcia są wysyłane organizatorom przez GPRS. Fotografie można obejrzeć w serwisach WWW Upsolut mv.GmbH i Siemensa. Do tego Siemens oferuje rodzinie i znajomym uczestników wyścigu usługę SMS. Gdy ich faworyt dojedzie do mety, dostają oni wiadomość SMS z jego czasem jazdy i pozycją na mecie. W tym celu należy zapisać się na tzw. Buddy List na stronie http://www.my-siemens.com/mtb.

"Zaprezentowane rozwiązania wskazują wyraźnie, jak wielki potencjał zastosowań ma mobilna usługa informatyczna" - powiedział dr Volker Ziegler, kierujący działem rozwiązań w Siemens IC Mobile. "Jeśli chodzi o TransAlp Challenge, mamy jednak szczególne powody do dumy, ponieważ usługa lokalizacyjna nie tylko dostarcza informacji i znakomitej rozrywki, ale także poprzez precyzyjne wyznaczanie położenia ekip ratunkowych może zdecydowanie podnieść bezpieczeństwo uczestników".

Śledzenie wyścigu, wyświetlanie zdjęć i zapisywanie się na Buddy List jest możliwe na stronach http://www.transalp.upsolutmv.com i http://www.my-siemens.com/mtb

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  kpt.Hook pisze: 2002-07-24 23:24
  to jest to!!!! ciekawe kiedy u nas będzie można być śledzonym przez GPS w czasie wycieczek rowerowych po górskich lasach???? jak na razie to w lasach Jury krakowskiej w bardzo wielu miejscach brak jest zasięgu jakiegokolwiek operatora.... ale to w końcu tylko Polska.... :(((((
  0
 • Users Avatars Mini
  adminek pisze: 2002-07-25 01:00
  w idei tez jest coś takiego ;) to się nazywa - co, gdzie, którędy ;-) - fajna sprawa
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-07-25 02:40
  Brawo dla Siemensa za zaproponowanie ciekawego zastosowania dla swojego produktu :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-07-25 10:05
  Bardzo by sie przydalo takie sledzenie dla zon i dziwczyn! Zawsze mozna by sie dowiedziec gdzie sie dana persona znajduje! ;-)))) ;-))))
  0
 • Users Avatars Mini
  cool_misiuniu pisze: 2002-07-25 11:59
  Kazdy kij ma dwa konce ;-))))
  0
 • Users Avatars Mini
  siwy256 pisze: 2002-07-25 13:18
  Fajna rzecz. Ale tylko dla wybranych
  0
 • Users Avatars Mini
  dwx pisze: 2002-07-25 14:22
  No i po ptakach! Niestety żaden już nie pojedzie na skróty!
  0
 • Users Avatars Mini
  dwx pisze: 2002-07-25 14:27
  Qba: mam nadzieję że żaden operator tego szybko nie wprowadzi i że lokalizację bedzie można wyłączyć z poziomu telefonu. Jak pomyślę czym to grozi!! (#$#@&*%$#) I to nie tylko chodzi żony ale też np. o szefa z pracy. Wyobraźcie sobie sytuację: "szefie, jestem chory, stoję w kolejce w przychodni, szpitalu ,aptece itp" a szef: "ciekawe w takim razie dlaczego mam sygnał z mazur, morza, gór, itp. HORRROR!
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-07-26 09:54
  dwx t obylo by niestety zabojstwo dla ciezkiej pracy wielu ludzi, ale wylaczenie z poziomu telefonu raczej bedzie niemozliwe!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: