Usługi biznesowe w Idea Meritum - oficjalny komunikat

Newsy
Żródło: Idea
Opinie: 21

W ofercie Idea Meritum dostępne są usługi przygotowane specjalnie dla korporacji oraz średnich i małych firm w celu optymalizacji ich kosztów i poprawy jakości komunikacji i codziennej pracy. Są to m.in.: Inteligentna Centrala Telefoniczna, Adaptery Komórkowe, WAP Corpo, SMS Bearer.

Inteligentna Centrala Telefoniczna

Usługa skierowana do średnich i dużych przedsiębiorstw, które generują duży ruch połączeń z telefonów stacjonarnych na telefony komórkowe i odwrotnie. Usługa pozwala na znaczne obniżenie rachunków telefonicznych nawet o 50%. Polega na bezpośrednim podłączeniu centrali abonenckiej przedsiębiorstwa do sieci IDEA i rozliczania wszystkich rozmów według specjalnej, atrakcyjnej taryfy. Warunkiem podłączenia jest posiadanie przez centralę przynajmniej jednego portu do obsługi cyfrowych łączy oraz możliwość analizy cyfr. Centrala abonencka rozpoznaje numery przydzielone przez sieć IDEA automatycznie lub za pomocą wybranego prefixu i kieruje na odpowiednie łącze. 

Adaptery Komórkowe

Adaptery komórkowe to ciekawe rozwiązanie teleinformatyczne dla firm, pozwalające znacznie zredukować koszty poniesione w związku z połączeniami telefonicznymi z sieci stacjonarnej firmy na telefony komórkowe. Rozwiązanie to bazuje na podłączeniu odpowiedniego urządzenia - adaptera komórkowego - do istniejącej wewnętrznej centrali telefonicznej abonenta i skierowaniu ruchu z telefonów stacjonarnych na telefony komórkowe. Takie działanie umożliwia urządzenie z aktywną kartą SIM w sieci IDEA. Dzięki temu rozwiązaniu można prowadzić rozmowy z sieci stacjonarnej na telefon komórkowy, a także z telefonu komórkowego do abonenta sieci stacjonarnej. Znacznie obniża to koszty rozmów, zwłaszcza wtedy, gdy karta SIM urządzenia i telefony komórkowe firmy są aktywowane u jednego operatora - w sieci IDEA. Jeszcze większe oszczędności można uzyskać, jeżeli karta SIM telefonu, do którego lub, z którego dzwonimy (np. karta SIM pracownika firmy) i karta SIM adaptera komórkowego są w ofercie Idea Meritum z działającą usługą Biznes Grupa.
Rozwiązanie to wykorzystuje fakt, że połączenia telefoniczne pomiędzy siecią stacjonarną a komórkową są znacznie droższe od połączeń realizowanych wewnątrz sieci komórkowej lub też wewnątrz sieci stacjonarnej. Dzięki adapterowi komórkowemu połączenia z siecią stacjonarną do sieci komórkowej będą rozliczane zgodnie z taryfami obowiązującymi w ofercie Idea Meritum.

Zalety adaptera komórkowego:

 • Znacznie tańsze połączenia z telefonów stacjonarnych firmy do wszystkich operatorów komórkowych. 

 • Tańsze połączenia z telefonów komórkowych firmy na jej telefony stacjonarne i odwrotnie (zwłaszcza jeżeli telefony komórkowe firmy i karty SIM w adapterach komórkowych działają w usłudze Biznes Grupa). 

 • Powstaje alternatywne łącze telekomunikacyjne z otoczeniem. 

WAP Corpo

WAP Corpo jest usługą wykorzystującą bezprzewodową transmisję danych protokołem WAP jako nośnikiem informacji. Usługa polega na podłączeniu WAP serwera oraz serwisów WAP klienta bezpośrednio do WAP Gateway w sieci IDEA za pomocą łącza stałego pomiędzy klientem i PTK Centertel.

Dzięki temu rozwiązaniu można dowolnie zaprojektować własny serwis WAP, np. przez telefon WAP można mieć dostęp do wybranych informacji znajdujących się na serwerach wewnątrz własnej firmy (bazy danych, poczty itp.). W zależności od przyjętego rozwiązania można bezpośrednio zarządzać dostępem do danego serwisu i decydować, które informacje mogą być dostępne dla poszczególnych osób, a które nie. Za pomocą takich właśnie serwisów WAP pracownicy mogą mieć dostęp do interesujących ich informacji znajdujących się w wewnętrznych zasobach firmy lub mieć wgląd do swojej poczty elektronicznej czy potwierdzać klientowi wystawienie faktury itd. Dzięki temu rozwiązaniu klient może korzystać z połączeń o wysokim poziomie bezpieczeństwa oraz z możliwości autoryzacji osób, które chcą się dostać do wybranych serwisów WAP (np. automatyczna autoryzacja po numerze telefonu osoby, która próbuje dostać się do serwisu) - autoryzacja odbywa się po stronie klienta. Oczywiście, klient przy projektowaniu serwisu może zapewnić sobie dodatkowe 
zabezpieczenia, np. autoryzację poprzez logowanie.

Zalety usługi WAP Corpo:

 • Mobilny, bezpośredni dostęp do indywidualnych serwisów WAP, które są połączone z wewnętrznymi bazami danych, pocztą elektroniczną itp. 

 • Możliwość samodzielnego projektowania nowych serwisów i administrowania serwisami WAP znajdującymi się na firmowym serwerze. 

 • Dzięki bezpośredniemu połączeniu łączem stałym z WAP Gateway, klient posiada bezpieczne połączenie do własnego serwisu WAP, które dodatkowo może być zabezpieczone przez uruchomienie w telefonie protokołu szyfrującego. 

 • Możliwość wykorzystania zarówno standardowej transmisji danych sieci GSM, jak i nowej technologii pakietowej transmisji danych GPRS. 

SMS Bearer

SMS Bearer jest doskonałym medium komunikacji z użytkownikami telefonów komórkowych. Usługa przeznaczona jest dla firm, w których wymiana wiadomości SMS jest znacząca i konieczna do usprawnienia przepływu informacji. Usługa umożliwia wymianę informacji w postaci tekstowej pomiędzy dostawcą (abonent Idea Meritum, który zamówił usługę SMS Bearer) a odbiorcą (abonent sieci Idea) oraz podłączenie zewnętrznych dostawców informacji do centrum SMSC. W ten sposób dostawcy informacji mogą odbierać oraz wysyłać wiadomości SMS. Rozwiązanie jest przystosowane do hurtowej obsługi SMS, np. kilkanastu tysięcy SMS jednorazowo. Przy takiej liczbie wiadomości SMS nie ma możliwości realizacji usług poprzez pojedynczy telefon podłączony do komputera. Przy podłączeniu do SMS Bearer nadawany jest niepowtarzalny czterocyfrowy numer. Dostawca usług może wybrać kilka numerów, które odpowiadają jego wymaganiom (np. są zgodne z numerem jego 
infolinii handlowej).

Zalety usługi SMS Bearer:

 • Udostępnienie nowego sposobu porozumiewania się z użytkownikami telefonów komórkowych za pomocą systemu SMS. 

 • Prosty mechanizm wymiany informacji za pomocą systemu SMS. 

 • Usprawnienie wymiany informacji w firmie. 

 • Usprawnienie kontroli kontaktów z klientami, statystyki rozmów. 

 • Niskie koszty dotarcia do odbiorców komunikatu. 

Od 19.07 do 31.08 br. w ofercie Idea Meritum dostępna jest nowa Promocja Wakacyjna adresowana do klientów biznesowych - umożliwiająca otrzymania dodatkowych pakietów darmowych minut/SMSów i zakup telefonów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Opinie:

Opinie archiwalne (21):

Komentuj

Komentarze / 21

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  vassago4 pisze: 2002-07-31 14:59
  to z wapem calkiem calkiem... ma spora szanse sie przyjac, no oczywiscie zalezne bedzie przede wszystkim od cen ale mysle ze nie ebdzie tak zle
  0
 • Users Avatars Mini
  siwy256 pisze: 2002-07-31 15:03
  Myślę że oferta spodoba się firmom. Osobiście też mógłbym hurtem puścić jakieś smsy. :-))
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-07-31 15:20
  Tym razem Idea przedstawiła cały pakiet Usług biznesowych,które mogą odpowiedzieć niektórym malkontentom,że Idea,to nie tylko dla szaraczków,ale i dla poważniejszego klienta nie obrażając nikogo.Ale zawsze firmy więcej zarabiają na klientach biznesowych niż indywidualnych ,którzy najczęściej biorą najniższą taryfę.Czekam teraz z ciekawością,co zaczną wypisywać zaślepieni Plusowcy,czy Erowcy,bo najczęściej takie newsy doprowadzają do takich komentarzy:)))A komentarze typu Plus de best,Era,czy Idea są poprostu śmieszne i tak każdy wybiera takiego operatora,który odpowiada jego potrzebą:P
  0
 • Users Avatars Mini
  dwx pisze: 2002-07-31 15:36
  w tym wypadku o jakości świadczonych usług żaden z nas raczej nie może się wypowiadać dlatego że nie wiemy jaka jest naprawde. Według mnie taka oferta jest dużym atutem i plusem dla IDEI (jaka by ona nie była), świadczy nie tylko o poważnym traktowaniu firm ale i innym podejściu do kosztów. Oczywiście że wszyscy chcą zarobić i to nie jest złe (przecież my też!), chodzi o to by wyeliminować pośredników - w tym wypadku TP SA - i chwała im za to.
  0
 • Users Avatars Mini
  fgyt pisze: 2002-07-31 16:07
  DWX \"...chodzi o to by wyeliminować pośredników - w tym wypadku TP SA... \" przeciez oni \"eliminują\" samych siebie. Plus i Era już od dawna instalują przystawki z kartami SIM kierujące ruch poprzez GSM, tak wiec nie podniecał bym się tym ,że Idea \"przedstawiła szeroki pakiet usług\" tylko określił bym to ,że w KOŃCU przedstawiła bo do tej pory to trochę odstawała od konkurencji
  0
 • Users Avatars Mini
  portal pisze: 2002-07-31 16:16
  Era miala takie uslugi juz dluzszy czas, ale teraz dla mnie IDEA w ogole wymiata! Jest swietna i tania siecia,. mogli by jeszcze przedstawic cennik tych usług. POZDRAWIAM wszystkich
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-07-31 16:21
  m.kubiczek -- wypsując takie bzdety mozna jednoznacznie stwierdzić że "szmelc" to ty masz w głowie :P
  0
 • Users Avatars Mini
  dwx pisze: 2002-07-31 16:31
  fgyt: Wcale nie eliminują samych siebie, to że TP SA ma udziały w centertelu jest oczywiście ważne, ale obie te firmy są oddzielnymi spółkami i prowadzą oddzielną politykę. A tak w ogóle co innego jest jakaś tam "przystawka" a co innego kompleksowa cyfrowa usługa - to są w ogóle inne półki urządzeń
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-07-31 16:38
  Rozwiązanie jest przystosowane do hurtowej obsługi SMS,boję sie tylko,czy majac takie mozliwości niektóre firmy nie zaczną wysyłać nakomorki swoje reklamy,znalezienie numery z gruntu nie stwarza problemów,a sieci w tym wypadku mogą się zatykać.Może akurat tu przyda się ta nowa ustawa o przesyłaniu reklam na komórki:P
  0
 • Users Avatars Mini
  voight pisze: 2002-07-31 17:06
  Do Kan: Ta nowa ustawa zakazujaca spam'u reklamowego podobno nie dotyczy sms'ow, tak przeczytalem na telefon.pl, ale oczywiscie kogos tam moglo poniesc i napisal bzdury.
  0
 • Users Avatars Mini
  adminek pisze: 2002-07-31 17:12
  fajnie, tylko ze nie dla mnie
  0
 • Users Avatars Mini
  portal pisze: 2002-07-31 17:22
  ***_CISCO_*** popieram w 100%!!! jak sie pracuje w polkomtelu to raczej nie jest sie obiektywnym a raczej nie chce sie byc! (Mr. kubiczek) pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  portal pisze: 2002-07-31 17:23
  ooo i mam jedno spostrzezenie!! Ww ERZE biznesu zeby wyjsc na PLUS trzeba miec IDEE ;-)))
  0
 • Users Avatars Mini
  GAGA pisze: 2002-07-31 17:51
  portal: świetny tekst!Zapisałem!
  0
 • Users Avatars Mini
  fian pisze: 2002-07-31 17:53
  Piękna IDEA jednak firmy tak szybko pozbędą się tego jak szybko IDEA ich na te bzdury naciągnęła. Mam kilka kart w Ideii i czekam już lata na poprawę jakości usług. Dzwonić to jeszcze mogę kiedy mi operator pozwala jednak odbierać telefony muszę nieustannie a w Idei zbyt dużo czasu zajmuje mi odsłuchiwanie poczty. Jak zrobią darmowe przekierowania na konkurencyjnych operatorów to jeszcze będzie ta sieć miała jakieś szanse. Operator Idea nie ma nic do zaoferowania poza obietnicami.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-07-31 18:05
  voight zgadza się też to czytałem ale różnie słyszałem w wiadomościach i dopóki to nie bedzie oficjalnie z Sejmu,to ciężko na ten temat coś rzec Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-07-31 20:03
  fian***Pozdrawiam ot i ,Ty jesteś jednym z tych nielicznych, który moze być zainteresowany takimi rozwiązaniami jakie wprowadza Idea.tyle, że ciekawi mnie jedno piszesz cyt. "Mam kilka kart w Ideii i czekam już lata na poprawę jakości usług",to ciekawe,co tak naprawdę Cię trzyma przy tym operatorze,jeżeli jak tu niektórzy piszą Plus,czy Era w swoich propozycjach dla biznesu są o niebo lepsi.Taka moja ciekawość, jako abonenta niebiznesowego.
  0
 • Users Avatars Mini
  qbul pisze: 2002-07-31 21:11
  fian: typowo polskie. jak Ci się coś nie podoba to idź do innej sieci i przestań pisać bzdury. a bezpłatnych przekierowań na do innych opów na razie nikt nie proponuje, więc nie bardzo wiem o co Ci właściwie chodzi
  0
 • Users Avatars Mini
  portal pisze: 2002-07-31 21:55
  ***fian*** jak sobie wyobrazasz bezplatne przekierowywanie...? pod wzgledem finanswycm to by bylo fiasko :-( przeciez operator ktory przejmuje rozmowe, ponosi koszty, a kto ma je pokryc jak nie uzytkownik...?
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-08-01 02:18
  idea walczy o klienta bizensowego. Co chwila cos nowego oferuje...
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-08-01 10:02
  Idea ma znaczne zacofanie w kwestii biznesu, poniewaz to plus (wedlug przechwalek) ma najwiekszy segment klientow biznesowych, ale to powolutku moze sie skonczyc, poniewaz konkurencja wymaga coraz to nowszych uslug i rozwiazan, a idea wlasnie takie tu oferuje i to bardzo dobrze! ***** Kan bardzo ladnie ujales niektorych w koncowce komentarza! "Czekam teraz z ciekawością,co zaczną wypisywać zaślepieni Plusowcy,czy Erowcy,bo najczęściej takie newsy doprowadzają do takich komentarzy"! Bardzo ladnie napisane! ;-)))))))))))))
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: