Usługi lokalizacji i zarządzania samochodami w sieci Era

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 6

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. i Finder Sp. z o.o. uruchamiają pierwszą w Polsce, bazująca na systemach GSM i GPS usługę lokalizacji i zarządzania samochodami. Usługa "zarządzanie flotą" łączy zalety dokładnej lokalizacji pojazdu przy wykorzystaniu systemu GPS i bezpiecznej, ciągłej łączności samochodu z centralą poprzez system GSM sieci Era. Wykorzystanie usług sieci Era do łączności pomiędzy modułem zamontowanym w samochodzie, a centralą pozwala na kontakt z samochodem na terenie całej Europy i w większości krajów świata.
"Zarządzanie flotą" pozwala między innymi na zlokalizowanie miejsca, w którym znajduje się samochód, sprawdzenia stanu samochodu - czy jedzie, czy ma włączony zapłon. Stacja nadzorująca stan pojazdu może zdalnie zablokować samochód, wyłączyć zapłon, włączyć alarm. Dodatkowo, dzięki zlokalizowaniu samochodu w terenie, osoba nadzorująca pracę i stan floty samochodów firmowych może poinformować odpowiednie służby w Polsce (policję czy ochronę) o miejscu w którym znajduje się zaginiony samochód.
Współpraca systemu "zarządzanie flotą" ze standardowymi centralkami systemów alarmowych pozwala na ścisłą współpracę pomiędzy alarmem samochodu i systemem nadzorującym, a tym samym na szybkie informowanie centrali o włamaniach do samochodu czy próbach kradzieży.
W przyszłości w przypadku prób odizolowania samochodu od otoczenia i uniemożliwienia kontaktu modułu Findera z centralą, urządzenie zamontowane w samochodzie zapamięta do 1000 zdarzeń związanych z samochodem.
Nowy system zarządzania flotą pozwala na pełny i ciągły nadzór nad samochodami należącymi do jednej firmy, ale pozwala również na nadzorowanie pojedynczych, prywatnych aut w ramach usług ochrony mienia i samochodów osób prywatnych prowadzonych przez wyspecjalizowane agencje.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  m. pisze: 2001-05-24 18:49
  przedstawiciele handlowi pracujacy "w terenie" maja prze$#%^ne!!! :)))
  0
 • Users Avatars Mini
  Gałeś pisze: 2001-05-24 18:57
  Polityka marketingowa PTC jest trochę nie uczciwa, wszystko wprowadzają jako pierwszy i jedyny operator w Polsce. Tymczasem jak pokazuje życie jest zupełnie odwrotnie. Plus w kooperacji z firmami zewnętrznymi już od dłuższego czasu oferuje dwie usługi lokalizacji, dokładniejszą oparta na GPS i mniej dokładna wykorzystująca sam system GSM.
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotr_D pisze: 2001-05-24 18:58
  Ciekawe, czy w ramach kary za przekroczenie prędkości będe mógł wyłączyć pracownikowi zapłon przy prędkośći np. 180km/h? ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  juby pisze: 2001-05-25 03:32
  chyba zartujecie...pierwsza??? a liberty i plusgsm???
  0
 • Users Avatars Mini
  test pisze: 2001-05-25 13:06
  Jebal cie pies test blokady antybrzydkowyrazowej :)
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-08-06 15:58
  przynudza ta era
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: