Użytkownicy iPadów po raz pierwszy w historii otrzymają aplikację Kalkulator - AI trafi tylko do najnowszych modeli

Newsy
Opinie: 0
Użytkownicy iPadów po raz pierwszy w historii otrzymają aplikację Kalkulator - AI trafi tylko do najnowszych modeli

Apple w iPadOS 18 po raz piewszy w historii wprowadzi natywną aplikację kalkulatora. Będzie to bardzo zaawansowana apka z rozpoznawaniem pisma odręcznego, automatycznym obliczaniem odręcznie napisanych wzorów i z rysowaniem wykresów. Kalkulator będzie też dostępny w notatkach.

iPadOS 18 wprowadza również Apple Intelligence, osobisty system sztucznej inteligencji dla Maca, iPhone’a i iPada. System Apple Intelligence będzie obsługiwany przez modele iPada z czipami z serii M, wykorzystując w pełni moc układów scalonych Apple i systemu Neural Engine1.

Nowy Kalkulator z funkcją Math Notes pozwala pisać odręcznie lub wprowadzać wyrażenia matematyczne, które są od razu rozwiązywane z użyciem charakteru pisma użytkownika. Umożliwia też przydzielanie wartości do zmiennych na przykład podczas nauki nowych pojęć w klasie czy obliczania budżetu. Dzięki nowej funkcji tworzenia wykresów użytkownicy mogą napisać lub wprowadzić równanie, a następnie wstawić odpowiedni wykres jednym stuknięciem. Istnieje nawet możliwość dodawania wielu równań do jednego wykresu tak, by zobaczyć zachodzące korelacje. Ponadto funkcja Math Notes jest automatycznie dostępna w aplikacji Notatki w nowym folderze Math Notes.

Funkcja Smart Script wykorzystuje potencjał Apple Pencil i sprawia, że odręczne notatki sporządza się płynniej i swobodniej, a do tego są one czytelniejsze. Jednocześnie zachowany zostaje unikatowy charakter pisma użytkownika. Funkcja Smart Script pozwala pisać szybko i bez pogarszania czytelności tekstu dzięki wygładzaniu i prostowaniu odręcznego pisma w czasie rzeczywistym. Do tego edycja odręcznych notatek jest równie łatwa, co edycja tekstu cyfrowego. Za pomocą Apple Pencil użytkownicy mogą łatwo dodawać spacje, wymazywać zdania czy nawet wklejać tekst cyfrowy do tekstu odręcznego – akapit automatycznie dopasowuje się do nowej treści.

Siri i działające w całym systemie Narzędzia pisania zintegrowano z czatbotem ChatGPT.

System iPadOS 18 w wersji beta dla deweloperów jest dostępny od dziś dla członków programu Apple Developer Program. Publiczna wersja beta zostanie w przyszłym miesiącu udostępniona w ramach programu Apple Beta Software Program.

Nowe funkcje będą dostępne jesienią tego roku w ramach bezpłatnego uaktualnienia oprogramowania dostępnego dla urządzeń iPad Pro (M4), iPad Pro 12,9 cala (3. lub nowszej generacji), iPad Pro 11 cali (1. lub nowszej generacji), iPad Air (M2), iPad Air (3. lub nowszej generacji), iPad (7. lub nowszej generacji) i iPad mini (5. lub nowszej generacji).

System Apple Intelligence w wersji beta pojawi się jeszcze tej jesieni jako część systemów iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia na iPhonie 15 Pro, iPhonie 15 Pro Max oraz urządzeniach iPad i Mac z czipem M1 lub nowszym z językiem urządzenia i funkcji Siri ustawionym jako angielski (USA).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: