Wi-Fi Calling i VoLTE w Vectrze

Newsy | Promocje
Dodaj opinię
Opinie: 0
Wi-Fi Calling i VoLTE już dostępne dla klientów Vectry

Vectra uruchomiła Wi-Fi Calling oraz VoLTE. Z nowych usług mogą skorzystać klienci indywidualni i biznesowi telefonii komórkowej oraz internetu mobilnego. 

Wi-Fi Calling to usługa, która umożliwia klientom Vectry dzwonienie, wysyłanie SMS-ów i MMS-ów z miejsc, w których zasięg sieci komórkowej jest ograniczony – nie tylko w Polsce, ale w każdym miejscu na świecie. Aby zacząć korzystać z usługi należy włączyć funkcję „Połączenia przez Wi-Fi" (w systemie Android) lub „Rozmowy przez Wi-Fi" (iOS) w telefonie. Dzięki Wi-Fi Calling do korzystania z usług telefonii komórkowej wystarczy połączenie ze stabilnie działającą siecią Wi-Fi.

VoLTE (ang. Voice over LTE), to technologia umożliwiająca realizację połączeń głosowych w sieci 4G/LTE, podczas gdy technologia LTE dotyczyła głównie transmisji danych. VoLTE nie ogranicza użytkowników do realizowania połączeń wyłącznie za pośrednictwem sieci 3G i 2G, wystarczy być w zasięgu LTE. W celu uruchomienia VoLTE należy włączyć funkcję „Rozmowy VoLTE" (w systemie Android) w telefonie, natomiast w systemie iOS wejść w opcje danych komórkowych (sekcja „Głos i dane”) i zaznaczyć LTE, VoLTE włączone (na starszych modelach) lub Wybierz LTE (na nowszych modelach).

Aby rozpocząć korzystanie z Wi-Fi Calling i VoLTE nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji wystarczy samodzielnie aktywować daną usługę w swoim telefonie. Uruchomienie nowych funkcjonalności nie wymaga zawarcia nowej czy kolejnej umowy z firmą Vectra.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: