Virgin Mobile w Polsce dostał kolejny zastrzyk gotówki na dalszą działalność

Newsy
Opinie: 8

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, CEE Mobile Capital, fundusze reprezentowane przez Delta Partners Capital oraz International Financial Corporation (członek World Bank Group) wsparły 40 milionami euro działalność Virgin Mobile w Polsce. Pieniądze te mają też być w części przeznaczone także na uruchomienie działalności MVNO w Turcji. Dofinansowanie otrzyma spółka Virgin Mobile Central and Eastern Europe (VMCEE).

EBOR szacuje, że w naszym regionie udziały operatorów MVNO są na poziomie 1%. W Zachodniej Europie te udziały oscylują wokół 15%.

Szefem VMCEE jest Alan Gow, wcześniej CFO oraz dyrektor zarządzający Virgin Mobile UK.

Virgin Mobile działa w Polsce od sierpnia 2012 r. Operator zapowiadał, że w trzy lata od rynkowego startu pozyska 1 mln klientów. Na razie VM nie podaje oficjalnych danych o aktualnej liczbie swoich abonentów w naszym kraju.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  sxs pisze: 2014-09-17 12:48
  Pieniądze w błoto?? Polacy sa przyzwyczajeni do Wielkiej Trójcy (no może z Playem Czwórcy) i do dotowanych telefonów za 1 zł...Dlatego takie viruale choćby najlepsza miały oferte to raczej sie uzywa jako druga karta do dual sima, dla dziecka , itp... Czyli sporadycznie...
  2
 • Users Avatars Mini
  pabloki pisze: 2014-09-17 12:50
  myśle że może z 5 mln ojro będzie dla polski a reszta na turcje . chyba ze jednostki sie redakcji pomyliły. i nie 40 mln ojro a 4 mln ojro.
  1
 • Users Avatars Mini
  maciej.zakrocki pisze: 2014-09-17 13:34
  Pieniądze wezmą i wyjadą na Karaiby. (Ja bym tak zrobił)
  -1
 • Users Avatars Mini
  ziutasek pisze: 2014-09-17 14:47
  Wystarczy żeby dali uczciwe pakiety jak RBM nl2 czy nju tylko na kartę i RWK ...
  1
 • Users Avatars Mini
  roman pisze: 2014-09-17 17:30
  specyfika rynku jest taka że infrastrukturalni biją ofertami mvno, lub tworzą niekorzystne warunki umowy tak, że nie opłaca się robić mvno. Inną sprawą jest zabetonowanie świadomości wielu obywateli skutkujące świadomością tylko czterech marek.
  1
 • Users Avatars Mini
  asf pisze: 2014-09-17 17:45
  Ludzie mają małą świdomość takich virginów czy innych lebar, chcą tego co znają, a to to jest egzotyka dla tych którzy się interesują rynkiem.
  2
 • Users Avatars Mini
  Mac pisze: 2014-09-18 00:36
  Nie wpisujmy Lebar i Lyca do powyższej kategorii. Te dwie sieci mają dla siebie miejsc - tanie międzynarodowe połączenia. Przynajmniej póki działa roaming w UE. Potem będą tak samo zbędne. Co to za twór: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju ? To jest prywatne, czy państwowa instytucja topi u nas kasę. Fajne prezentacje i nowo mowę musieli pokazać ze tyle kasy dostali :)) Brutalna prawda jest taka: że oferta jest ważna ale ważniejsza jest logistyka i promocja starterów. Ofertą chcą wygrać ? Ze dzis zamiast 29zł zaplace np. 24zł ? To jest ten atatut ? Dla mnie zaden bo np. trace dostep do bramka.play.pl (z której korzystam zagranica). Wiec dla nich jedyna opcja to dodawanie kart do telefonów w marketach, dobra promocja dla handlu: np. % kasy z doładowania idzie do kioskarza... nie do centrali ruchu lecz do kioskarza który sprzedał starter... wtedy robią oddolną sprzedaż. a tak Kowalski nie zmieni sieci. Z drugiej strony przykład Biedronki pokazuje ze nawet dobra logistyka nie zapewnia sukcesu.
  1
 • Users Avatars Mini
  mariusz.szewczak pisze: 2014-09-18 13:44
  Ze też nie było lepszego zastosowania dla tych pieniędzy...
  1

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: