Visa payWave - pół miliona kart i 7 tys. czytników w Polsce

Newsy
Żródło: Visa Europe
Opinie: 1

Liczba kart z dodatkową funkcjonalnością zbliżeniową Visa payWave przekroczyła na koniec września br. pół miliona. Takie karty są obecnie wydawane przez trzy banki: Bank Zachodni WBK, MultiBank oraz PKO Bank Polski. Do wydawania kart Visa payWave przygotowuje się 20 kolejnych banków; już 1-go października br. wydawanie swoich debetowych kart Visa payWave rozpoczyna Bank Pocztowy.

Pierwszym wydawcą kart Visa payWave w Polsce był Bank Zachodni WBK. PKO Bank Polski we wrześniu br. ruszył z programem wymiany na karty z mikroprocesorem i funkcjonalnością zbliżeniową Visa payWave ponad 6 mln debetowych kart Visa dla użytkowników indywidualnych wydawanych do rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Niedawno wydawanie kredytowych kart Visa payWave rozpoczął MultiBank, a już od 1-go października br. wydawanie takich kart rozpoczyna Bank Pocztowy (który najpierw wyda debetowe karty z funkcjonalnością Visa payWave, a jeszcze przed końcem roku będzie mieć w swojej ofercie również kredytowe karty Visa payWave).

Do wydawania swoich kart z funkcjonalnością płatności zbliżeniowych Visa payWave przygotowują się również (w porządku alfabetycznym) m.in.: Bank BPH, Citi Handlowy, DnB Nord, GETIN Bank, ING Bank Śląski, Lukas Bank, mBank, Bank Pekao SA, Raiffeisen Bank oraz banki spółdzielcze, np. Bank Polskiej Spółdzielczości czy Mazowiecki Bank Regionalny.

Kartami Visa payWave można obecnie zapłacić w Polsce w ponad 7 tys. terminali wyposażonych w czytniki zbliżeniowe, m.in. w placówkach należących do ogólnopolskich sieci, jak np. Empik, Coffee Heaven, McDonald's, w sieci księgarni Matras, w sklepach komputerowych Sferis, na stacjach paliw Shell czy w sklepach SMYK. Płatności zbliżeniowe Visa payWave przyjmuje już także część placówek delikatesów BOMI oraz sieci Multikino. Przygotowują się również supermarkety Carrefour, drogerie Rossmann oraz delikatesy Piotr i Paweł. Kartami Visa payWave można w sposób zbliżeniowy zapłacić również za bilety komunikacji miejskiej w kilkudziesięciu samoobsługowych automatach biletowych w Warszawie oraz na stadionach piłkarskich klubów GKS Bełchatów SSA, Lechia Gdańsk, MKS Odra Wodzisław, Polonia Bytom, Polonia Warszawa, Ruch Chorzów.

Sieć akceptacji kart Visa payWave jest rozwijana od początku przez spółkę eService, do której dołączyły już (w porządku alfabetycznym): Bank BPH (z którym współdziała Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności), First Data Polska, Elavon, Kredyt Bank oraz SIX Pay.

Do końca roku, kartami Visa payWave – a także telefonami komórkowymi z aplikacją płatności zbliżeniowych Visa payWave – będzie można płacić w kilkunastu tysiącach placówek handlowych i usługowych. Będzie to możliwe w znacznej mierze dzięki programowi Kartą Visa zapłacisz wszędzie. Ważnym celem tego programu, finansowanego przez banki-wydawców kart Visa – który ma doprowadzić do podwojenia w ciągu 5 lat sieci akceptacji – jest wzrost liczby terminali umożliwiających płatności zbliżeniowe Visa payWave do około 200 tys. do roku 2015.

Placówki handlowo-usługowe akceptujące karty Visa payWave można znaleźć dzięki wyszukiwarce na stronie www.visa.pl, która pozwala je wyszukiwać na liście (np. w danym mieście) i lokalizować na mapie Polski.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    rafio pisze: 2010-09-30 01:28
    jeśli getin też będzie miał to i ja sobie ząłatwię, niezła innowacja, widać że banki chcą się rozwijać, a tam mam darmowe konto jak już dochodza ciekawe oferty co do kart, to nie mam zamiaru zmieniać
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: