Vobis nie będzie sprzedawać już najtańszych telefonów

Newsy
Opinie: 4

Vobis poinformował, że przestaje sprzedawać tańsze telefony i skupia się na smartfonach. W salonach tej sieci sprzedawcy udzielają informacji, że większość modeli telefonów będzie już dostępna tylko po wcześniejszym ich zamówieniu.

Vobis TOP10 telefonów za 2010 rok:
Nokia E72 Black Steel HSDPA GPS
Nokia C5 Grey HSDPA GPS
Nokia 1209 Grey
Nokia 3710 Fold Black EDGE
Nokia N900 Black HSDPA WLAN GPS
Nokia X6 Black HSDPA WLAN GPS
Nokia E52 Aluminium Black HSDPA WLAN GPS
Nokia C5 White HSDPA GPS
Nokia N97 mini Black 8GB HSDPA WLAN GPS
Nokia E52 Aluminium Metal HSDPA WLAN GPS

*pod uwagę zostały też wzięte modyfikacje poszczególnych modeli, stąd widoczne 'duplikaty' na liście

Oficjalna wypowiedź Bartosza Stodolnego, Vobis Dział Zakupów, specjalisty ds. zarządzania grupą i produktem:

Zainteresowanie telefonami w sieci salonów Vobis i sklepie internetowym www.vobis.pl, systematycznie rośnie. Na chwilę obecną odnotowujemy 11-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wartość sprzedaży utrzymuje się na podobnym poziomie jak rok temu, co jest spowodowane tym, że telefony stają się coraz tańsze. Model, który rok temu kosztował 2500 PLN dziś można kupić już za 1700-1800 zł a nawet jeśli jest on już niedostępny, to jego odpowiednik właśnie tyle kosztuje.

Jaka będzie przyszłość telefonów w Vobis? Przede wszystkim chcemy koncentrować się na wąskiej i specyficznej grupie docelowej. Naszym klientem ma być nie tylko człowiek, który interesuje się nowymi technologiami i ma z nimi kontakt zarówno w pracy jak i życiu prywatnym, ale także ktoś, kto jest w stanie wydać więcej na bogatszy w funkcje sprzęt. Nie chcemy konkurować z elektro-marketami i operatorami, próbując tanio sprzedać modele warte np. 200 zł, zamiast tego stawiamy na modele droższe, bardziej zaawansowane i w pewnym sensie prestiżowe. W końcu Nokię za 199 zł może mieć każdy, ale już „wypasionego” smartfona już nie. Znamy preferencje głównej grupy klientów Vobis Digital i przede wszystkim dla nich opracowujemy naszą ofertę rynkową.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: