Vodafone stawia na Google Cloud

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Vodafone i Google Cloud nawiązują 6-letnie partnerstwo, by rozwijać pierwszą w branży globalną platformę danych

Vodafone i Google Cloud ogłosili sześcioletnie partnerstwo strategiczne.

W ramach rozszerzenia istniejącej współpracy, Vodafone i Google Cloud wspólnie zbudują platformę danych. Platforma o nazwie “Nucleus” będzie wyposażona w nowy system obsługujący dane wykorzystywane we wszystkich działach Vodafone, aby firma mogła szybciej oferować nowe, spersonalizowane produkty i usługi klientom na wielu rynkach. System o nazwie “Dynamo” umożliwi Vodafone oferowanie nowych usług łączności dla domów i firm, takich jak np. natychmiastowe zwiększenie prędkości łącza szerokopasmowego. 

Platforma Nucleus i system Dynamo są zdolne do przetwarzania około 50 terabajtów danych dziennie. Przy projekcie współpracuje ok. 1000 pracowników obu firm z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Korzyści to m. in.:

  • Wzbogacenie oferty usług mobilnych, stacjonarnych i telewizyjnych Vodafone oraz usług łączności poprzez natychmiastową dostępność wysoce spersonalizowanych bonusów, treści i aplikacji. Na przykład konsument może otrzymać natychmiastowe zwiększenie prędkości łącza szerokopasmowego w oparciu o indywidualne potrzeby. 
  • Zwiększenie liczby inteligentnych usług sieciowych w oparciu o Google Cloud z ośmiu rynków do wszystkich, na których operuje Vodafone.
  • Dostarczenie tzw. cyfrowego bliźniaka (digital twin) - kompleksowej, cyfrowej repliki wielu wewnętrznych funkcji wsparcia Vodafone przy użyciu sztucznej inteligencji i zaawansowanej analityki. Przyspiesza on czas reakcji na zapytania i umożliwia przewidywanie zapotrzebowania w modelach analitycznych Google Cloud.
  • Vodafone przeniesie całe swoje środowisko SAP do Google Cloud

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: