Vodafone Group pomaga polskiemu PCK

Newsy
Żródło: Vodafone
Opinie: 6

Vodafone Group Foundation - fundacja charytatywna Vodafone Group została nagrodzona przez Prezydenta RP za wsparcie finansowe programu "Sieć Partnerów PCK".

Na początku marca 2003 roku w Pałacu Prezydenckim Thomas Eberle, przedstawiciel Vodafone w zarządzie Polkomtel S.A., odebrał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Aleksandra Kwaśniewskiego dyplom potwierdzający uczestnictwo VGF w programie "Sieć Partnerów PCK", nad którym Prezydent RP objął patronat. Ze strony Polskiego Czerwonego Krzyża w uroczystości wzięli udział m.in. Prezes ZG PCK Aleksander Małachowski, Wiceprezes ZG PCK Maria Oleksy oraz pomysłodawca projektu Dr William C. Chasey.

"Dr William C. Chasey, podczas jednego ze spotkań zwrócił naszą uwagę na kwestię losu głodnych dzieci z ubogich rejonów Polski. Opowiedział w jakich warunkach żyją i jak bardzo potrzebują pomocy", - mówi Thomas Eberle przedstawiciel Vodafone. "Jednym z trzech najważniejszych zadań Vodafone Group Fundation jest niesienie pomocy głodującym dzieciom, a program „Gorący Posiłek” realizowany przez Polski Czerwony Krzyż był całkowicie zgodny z naszą misją. Efektem tego jest nasz akces do grona partnerów PCK i wsparcie tego programu donacją w wysokości 150 tysięcy złotych”.

Uruchomiona w 2001 "Sieć Partnerów PCK" jest pierwszym (w Polsce i Europie) programem marketingu społecznego realizowanym dla PCK na tak szeroką skalę i jest obecnie programem modelowym dla innych krajów europejskich. Polkomtel S.A. aktywnie uczestniczy w tym programie, udostępniając m. in. specjalny numer SMS umożliwiający zbiórkę pieniędzy na ten szlachetny cel.

"Rok temu mieliśmy wielkie plany i pierwszych sprzymierzeńców. Cieszy nas fakt, że program tak bardzo się rozwinął przez ostatni rok, jak również to, że do grona partnerów dołączył także Vodafone” - mówi Aleksander Małachowski, Prezes Zarządu Głównego PCK.

O wyjątkowym charakterze programu "Sieć Partnerów PCK" decyduje nowatorskie pojmowanie roli biznesu w działalności charytatywnej i społecznej. Aktywna i trwała współpraca PCK z takimi charytatywnymi organizacjami jak Vodafone Group Foundation przełamuje stereotyp jednorazowego, anonimowego wsparcia finansowego.

Fundacja Vodafone Group Fundation została założona w połowie 2002 roku przez Sir Christophera Genta, dyrektora wykonawczego Vodafone Group Plc. Jej głównym zadaniem jest wsparcie finansowe programów charytatywnych na całym świecie: zarówno globalnych,
jak również lokalnych. Ponad połowa środków finansowych fundacji pochodzi bezpośrednio z Vodafone Group (ponad 10 milionów funtów brytyjskich). Vodafone Group Fundation wspiera zarówno projekty lokalnych społeczności poprzez inne fundacje dobroczynne, jak również wspomaga globalne i ponadnarodowe projekty. Główna misja jest inspirowana zasadą “Pasja Dla Świata Wokół Nas” (Passion for the World Around Us).

Vodafone – jako znaczący udziałowiec firmy Polkomtel S.A. - pragnie podkreślić swoje zaangażowanie w Polsce i cieszy nas fakt, że udziałowcy Vodafone Group Fundation zatwierdziła pomoc dla tak ważnego projektu” – mówi John Logan dyrektor fundacji i były doradca prezesa Polkomtela.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  ar2ro pisze: 2003-03-31 12:39
  widać że europejska potęga telekomunikacyjna zbliża sie wielkimi krokami na polski rynek, może jakaś fuzje w porzyszłości z którymś z opów hmm who knows? ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  nitek pisze: 2003-03-31 14:42
  Tez jestem ciekawy kiedy Vodafone wejdzie na rynek i z kim połączy siły a może sami zaatakują ?? Wielki plus za pomoc
  0
 • Users Avatars Mini
  szymon_ pisze: 2003-03-31 17:45
  chwala vodafone kazda zlotowka to duza pomoc....jak juz wejdzie na nasz rynek pod nazwa vodavone to chyba polaczy sie z plusem bo tam ma udzialy....
  0
 • Users Avatars Mini
  polkmn pisze: 2003-04-01 13:52
  należy się chwała za cele charytatywne. Dla mnie tym sposobem mają wielkiego pklusa
  0
 • Users Avatars Mini
  nr124 pisze: 2003-04-01 14:44
  chciałem podziękować za wspomaganie fundacji programu "Sieć Partnerów PCK".
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2003-04-01 16:30
  Bardzo dobrze ale czemu nei robia tego polskie opy?
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: