Iliad myśli o przejęciu włoskiego Vodafone

Newsy
Opinie: 0
Iliad myśli o przejęciu włoskiego Vodafone

Agencja Reuters twierdzi, że włoski Vodafone i Iliad (właściciel PLAY) prowadzą rozmowy w sprawie fuzji obu firm we Włoszech.

 

Iliad nad swoimi planami strategicznymi we Włoszech współpracuje z bankiem inwestycyjnym Lazard, ale transakcja nie jest pewna.

 

Jeśli transakcja się powiedzie, umowa stworzy operatora o penetracji rynku mobilnego na poziomie około 36% i łącznych przychodach prawie 6 miliardów euro (6,80 miliarda dolarów).

 

Iliad i Vodafone odmówili komentarza.

 

 

Włoski szef Iliad, Benedetto Levi, powiedział 13 stycznia, że ​​francuska firma jest otwarta na zakup konkurencyjnego operatora.

 

„Jeśli firma w całości lub w części pojawi się na rynku, rozważymy ją bez żadnych uprzedzeń” – powiedział dziennikowi finansowemu Il Sole 24 Ore.

 

Wcześniej szef Vodafone Nick Read powiedział 17 listopada, że ​​konsolidacja jest potrzebna w Europie, szczególnie we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii, gdzie „wszyscy gracze cierpią”.

 

Vodafone ma we Włoszech roczne przychody w wysokości około 5 miliardów euro i 28,5% penetrację rynku wśród klientów telefonii komórkowej.

 

Iliad jest natomiast znacznie mniejszy, a jego włoska jednostka odnotowała 674 miliony euro rocznych przychodów w 2020 roku i udział w rynku telefonii komórkowej na poziomie około 7,7%.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: