Vodafone UK i Samsung testują razem Open RAN 5G

Newsy
Opinie: 0
Vodafone UK i Samsung uruchamiają sieć Open RAN 5G w pierwszej brytyjskiej lokalizacji

Samsung Electronics Vodafone UK uruchomili wspólnie sieć 5G Open RAN w Bath w Wielkiej Brytanii. Tym samym została zapoczątkowana budowa sieci Vodafone Open RAN w Europie, w ramach której zostanie oddanych do użytku dalsze 2500 lokalizacji. W czasie prezentacji nawiązano wideopołączenie 5G przy użyciu zwirtualizowanej sieci radiowej 5G (vRAN). To pierwsze w Wielkiej Brytanii połączenie w komercyjnej sieci Open RAN 5G zrealizowane zostało między Andreą Donà, dyrektorem ds. sieci w Vodafone UK i Julią Lopez, Minister ds. Mediów, Danych i Infrastruktury Cyfrowej w brytyjskim rządzie.

W czerwcu ubiegłego roku Vodafone UK wybrał Samsunga na głównego dostawcę do obsługi wdrożenia 5G w oparciu o architekturę Open RAN.

W nadchodzących miesiącach Vodafone i Samsung będą testować wskaźniki wydajności i funkcje Samsung vRAN, takie jak bezpieczeństwo, mobilność między technologiami dostępu radiowego (inter-RAT) i przekazywanie między częstotliwościami, a także zapewnienie zgodności ze specyfikacjami Open RAN.

Firmy przetestują również inne zaawansowane rozwiązania sieciowe. Obejmą one technologię Dynamic Spectrum Sharing (DSS), w ramach której zasoby czasowo-częstotliwościowe przydzielane są na podstawie zapotrzebowania ruchu w celu obsłużenia zarówno użytkowników LTE, jak i 5G w tym samym paśmie częstotliwości, oraz E-UTRAN New Radio Dual Connectivity (EN-DC), która zwiększa prędkość, niezawodność i zasięg 5G dzięki połączeniu zasobów sieci 4G i 5G. Testy przeprowadzone zostaną w pierwszej połowie bieżącego roku.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: