VoLTE w Plusie na sprzęcie Huawei

Newsy
Opinie: 15

Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ

Polkomtel wraz z firmą Huawei dokonały pierwszego w Polsce udanego testu prowadzenia rozmów głosowych za pomocą technologii LTE (Voice over LTE - VoLTE). Testy z udziałem grupy wybranych użytkowników (ang. Friendly User Tests – FUT) zostały przeprowadzone na elementach sieci komercyjnej.

Podczas testów udało się zrealizować założone cele i dostarczyć użytkownikom usługi rozmów głosowych oraz SMS w technologii VoLTE poprzez sieć LTE. Rozmowy były prowadzone w jakości HD Voice.

„Nasz dział badań i rozwoju działa niezwykle prężnie, mamy świetny zespół profesjonalistów, którzy wypracowują nowe rozwiązania technologiczne. Dzięki nim Polkomtel i Cyfrowy Polsat jako pierwsze wprowadziły LTE dla klientów indywidualnych. Trzy tygodnie temu jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych na świecie przeprowadziliśmy transmisję wideo poprzez sieci bezprzewodowe w technologii LTE Broadcast (eMBMS). Teraz z sukcesem kończymy testy VoLTE. Liczymy, że dzięki naszej pracy Plus powiększy swoją przewagę technologiczną nad bezpośrednimi konkurentami” – powiedział Jacek Felczykowski, Dyrektor Zarządzający ds. Techniki w Polkomtelu.

VoLTE zapewnia natychmiastowe zestawienie połączenia, doskonałą jakość głosu – niemal krystalicznie czysty dźwięk oraz możliwość realizacji zaawansowanych usług komunikacyjnych z gwarancją jakości, takich jak np. przesyłanie obrazu wideo jakości HD w oparciu o zwykły numer telefonu. 

Podczas testów wprowadzono i sprawdzono z sukcesem funkcjonalność eSRVCC (extended single radio voice continuity) zapewniającą ciągłość rozmowy w przypadku wyjścia z zasięgu technologii 4G do zasięgu technologii 3G.

Testy zostały przeprowadzone w partnerskiej współpracy z firmą Huawei. Huawei dostarczył do testów smartfony Huawei Acend P7.

Deng Taihua, Wiceprezes Huawei na Regiony Europy Środkowo-Wschodniej i Północnej, zaznaczył – „Firma Huawei jest dumna z partnerstwa z Polkomtelem, które zaowocowało udanym wdrożeniem pionierskiej technologii VoLTE w Polsce. To pokazuje rozwój i dojrzałość ekosystemu VoLTE na rynku oraz podkreśla wagę współpracy pomiędzy Polkomtelem i Huawei. Dołożymy wszelkich starań by zapewnić jakość świadczonych usług i innowacyjność sieci VoLTE firmy Polkomtel.”

Dzięki współpracy z Huawei Polkomtel może kontynuować prace zmierzające do wprowadzenia usług bazujących na technologii VoLTE do swojej oferty.

Opinie:

Opinie archiwalne (15):

Komentuj

Komentarze / 15

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  konrad pisze: 2014-09-24 12:59
  Teraz czas na wdrożenie HD VOICE w 3G!
  7
 • Users Avatars Mini
  Red pisze: 2014-09-24 13:11
  I co z tego że testują cuda wianki skoro oferta dalej do średnia a LTE bez limitu potrafi nagle mieć limity. Plus już przyzwyczaił że robi dużo szumu ale rynkowo to już tak nie halo.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Grzegorz Szewczak pisze: 2014-09-24 13:41
  Nieźle, nieźle. Zapowiada się taka sama rewolucja jak w przypadku LTE. Teraz czekamy na realizację połączenia nawet kilka sekund. Z VoLTE będzie to trwało dosłownie moment. I to tylko jedna z wielu zalet tego rozwiązania. W Korei Południowej VoLTE uruchomiono już dwa lata temu (Samsung S3 i Note 2 obsługiwały to na start)...
  1
 • Users Avatars Mini
  pabloki pisze: 2014-09-24 14:47
  Dobry PR nie jest zły, np. play już nas do tego przywyczaiło. Jednak rynek zweryfikuje ten PR.
  3
 • Users Avatars Mini
  Grzegorz Szewczak pisze: 2014-09-24 15:09
  Tu PR nic nie musi robić. VoLTE broni się samo. Dowodem na to jest duże zaangażowanie we wdrażanie tego rozwiązania przez największych operatorów na świecie. Fajnie, że u nas też będzie to dostępne.
  0
 • Users Avatars Mini
  Jacek pisze: 2014-09-24 15:29
  Plus przeprowadza testy nowości, a nie potrafi uruchomić działania LTE w telefonach Apple.
  0
 • Users Avatars Mini
  Pabllo pisze: 2014-09-24 16:05
  A kto kupuje Apple?.....
  2
 • Users Avatars Mini
  michal pisze: 2014-09-24 17:09
  Niech najpierw uruchomią HD VOICE w sieci UMTS, a dopiero potem myślą o VoLTE.
  1
 • Users Avatars Mini
  OrangeToDziadostwo pisze: 2014-09-24 17:37
  NO PROSZĘ! Jednak są innowacyjni... technika w Plusie zawsze starała się być na wysokim poziomie. Cieszę się, że to nie zostało utracone i zniszczone,
  -2
 • Users Avatars Mini
  asf pisze: 2014-09-25 00:08
  Ja też się cieszę:-D Arogancja i olewanie klienta to były zawsze najmocniejsze cechy plusa, teraz jest "liderowanie" VoLTE:-))))
  3
 • Users Avatars Mini
  cichociemny pisze: 2014-09-25 09:59
  Testy testami, a rzeczywistość rzeczywistością. W Plusie sprzęt infrastruktukturalny Huawei to mniejszość, a do tego jest wymieniany na docelowy Ericsson i Nokia. Niech nam oczu nie mydlą.
  1
 • Users Avatars Mini
  Jacek pisze: 2014-09-25 11:01
  Pabllo pisze: 2014-09-24 16:05 A kto kupuje Apple?..... odpowiadam: osoby zamożne, które stać na taki sprzęt.
  -4
 • Users Avatars Mini
  Lisu pisze: 2014-09-25 13:18
  @Jacek Raczej osoby typu nowobogackiego. Osoby zamożne kupują sprzęt nie do chwalenia się nim tylko sprzęt, który jest wart swojej ceny i jest użyteczny. Nowobogacki snob musi przede wszystkim zaspokoić kompleksy z okresu kiedy był jeszcze biedakiem.
  1
 • Users Avatars Mini
  dav pisze: 2014-09-25 15:37
  a kiedy HD Voice w 3G ? Już wszyscy operatorzy to mają tylko nie Plus...
  1
 • Users Avatars Mini
  jezza pisze: 2015-12-11 23:31
  Wykopuję. Było, działało i co?
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: