W Europie startuje nowa chmura - jest akceptowana przez służby wielu krajów

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
W Europie startuje nowa chmura - jest akceptowana przez służby wielu krajów

Amazon Web Services uruchamia AWS European Sovereign Cloud. AWS European Sovereign Cloud będzie chmurą obliczeniową dla klientów europejskich z branż regulowanych i z sektora publicznego.

AWS European Sovereign Cloud umożliwi klientom przechowywanie wszystkich utworzonych przez siebie danych i powiązanych metadanych w UE.

Jedynie pracownicy AWS mający miejsce zamieszkania w UE i przebywający na jej terytorium będą zajmowali się kwestiami operacyjnymi i wsparciem dla AWS European Sovereign Cloud.

Informacja o AWS European Sovereign Cloud została pozytywnie przyjęta przez Federalny Urząd Bezpieczeństwa Informacji (BSI) w Niemczech, Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ojczyzny (BMI) w Niemczech, Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu w Niemczech, Ministerstwo Finansów Finlandii, Krajowa Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Informacji (NÚKIB) w Czechach, Krajowa Dyrekcja ds. Cyberbezpieczeństwa w Rumunii, jak również firmy: SAP, Dedalus, Deutsche Telekom, O2 Telefónica w Niemczech, Heidelberger Druckmaschinen AG, Raisin, Scalable 17 Capital, de Volksbank, Telia Company, Accenture, AlmavivA, Deloitte, Eviden, Materna i msg group.

AWS European Sovereign Cloud jest zlokalizowana na terytorium Europy i będzie fizycznie odseparowana od już istniejących regionów AWS. Jednocześnie oferować będzie ten sam poziom bezpieczeństwa, dostępności i wydajności.

AWS European Sovereign Cloud zostanie uruchomiona wraz z pierwszym regionem AWS w Niemczech i będzie dostępna dla wszystkich klientów w Europie.

AWS oferuje największą i najbardziej kompleksową infrastrukturę chmurową na świecie, obejmującą 102 strefy dostępności w 32 regionach geograficznych. Planowane jest uruchomienie 15 kolejnych stref dostępności i 5 kolejnych regionów AWS w Kanadzie, Niemczech, Malezji, Nowej Zelandii i Tajlandii.

Infrastruktura AWS w Europie obejmuje obecnie 8 regionów (we Frankfurcie, Irlandii, Londynie, Mediolanie, Paryżu, Sztokholmie, Hiszpanii i Zurychu) oraz ponad 120 punktów sieci dostarczania treści (CDN) w blisko 30 miastach dziewiętnastu państw członkowskich UE.

Również w Europie pracują jedne z największych zespołów programistycznych firmy – najważniejsze ośrodki znajdują się w Dublinie, Dreźnie i Berlinie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: