W Polsce trwa budowa sieci WiMAX Mobile

Newsy
Żródło: Suntech
Opinie: 0

Suntech podpisał umowę z Milmex Systemy Komputerowe na dostawę Systemu Billingowego, CRM i Workflow dla nowej, wieloregionalnej sieci NetMaks w technologii WiMAX Mobile.

W ramach umowy Suntech dostarczy System Billingowy, CRM i Workflow oraz zintegruje procesy biznesowe i techniczne z rozwiązaniami wykorzystywanymi w Milmex.

Oprócz standardowych usług telefonicznych i dostępu do szerokopasmowego Internetu system Suntech posłuży do rozliczeń i aktywacji innowacyjnych serwisów Milmex, takich jak np. monitoring obiektów i dostawa spersonalizowanych reklam.

Wraz z podpisaniem umowy, Suntech został kluczowym dostawcą rozwiązań informatycznych dla Milmex i zarazem integratorem infrastruktury sieciowej operatora. Wdrożenie systemu jest kontynuacją wcześniejszej współpracy polegającej na dostawie infrastruktury dla Centralnego Punktu Sieci oraz jej
integrację z siecią WiMAX.

Milmex zamierza zbudować w 2011 roku infrastrukturę dostępową i pozyskać w pierwszym etapie realizowanego przedsięwzięcia, tj. w okresie 2 – 3 lat i w obszarze już posiadanych rezerwacji 3,5 GHz, ponad 300.000 abonentów dla usługi Internet + Telefon + Multimedia.

Na budowę wieloregionalnej, szerokopasmowej, bezprzewodowej sieci dostępowej NetMaks, wykorzystującej technologię WiMAX Mobile 802.16e-2005, firma pozyskała już finansowanie w kwocie ok. 110 mln zł, w tym 80 mln zł w postaci bezzwrotnych dotacji unijnych i 40 mln zł w postaci kredytu bankowego. Komercyjne uruchomienie sieci planowane jest w I półroczu 2011. Infrastruktura telekomunikacyjna jest budowana z wykorzystaniem technologii dostarczanej przez firmę Airspan.

Mapka zasięgu sieci znajduje się tutaj

Sieć NetMaks jest budowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych mobilnych technologii radiowych w standardzie WiMAX Mobile 802.16e-2005. Projekt pilotażowy sieci o charakterze B+R, początkowo zrealizowany w Krakowie w technologii WCDMA przy współpracy z SOMA Networks Inc./USA, obecnie rozwijany jest w kierunku wykorzystania technologii WiMAX 16e/16m. Partnerem technologicznym w budowie sieci NetMaks jest międzynarodowa grupa telekomunikacyjna Airspan, w tym między innymi Airspan Networks Inc./USA, Airspan Comunnications Ltd./GB Równolegle Milmex razem z Airspanem uruchamia kolejny projekt unijny, tj. budowy w Polsce Centrum Badawczo Rozwojowego związanego z rozwojem technologii 4G, w tym WiMAX 16m oraz LTE.
Właścicielem sieci NetMaks jest spółka Milmex Systemy Komputerowe. Posiada 20 letnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw w zakresie IT/ICT, wykwalifikowaną kadrę, a także bogatą ofertę produktów i usług. Firma jest znaczącym dostawcą infrastrukturalnych rozwiązań teleinformatycznych opartych o sprzęt i technologię IBM, HP, Cisco, Citrix, integratorem i dostawcą systemów klasy ERP/ MRP/ CRM. Od kilku lat Spółka szczegolnie dynamicznie rozwija swoją ofertę telekomunikacyjną skierowaną do odbiorcy indywidualnego, biznesu rynku MSP oraz SOHO i samorządów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: