Wakacje to idealny czas by za darmo przetestować z T-Mobile, jak działa e-SIM

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Wakacje to idealny czas by za darmo przetestować z T-Mobile, jak działa e-SIM

Pod koniec kwietnia T-Mobile zaprosił wszystkich do testowania u niego za darmo przez 90 dni mobilnego internetu. Z zaproszenia można ciągle jeszcze skorzystać i co ciekawe, nie dotyczy ono tylko klientów magentowego operatora, bo do testów może przyłączyć się każdy  – także abonenci i użytkownicy innych sieci. 

A możliwe to jest m.in dlatego, że operator wykorzystuje w tej promocji e-SIM-y, czyli elektroniczne wersje kart SIM, którymi można zastępować ich tradycyjne odpowiedniki. Są to całkowicie wirtualne karty SIM, które użytkownicy otrzymują elektroniczne. Potem wystarczy, że aktywują kartę na swoim urządzeniu, co trwa w kilka sekund. Karta zapisuje się w niewielkim module wbudowanym na stałe w smartfon. W telefonach obsługujących e-SIM można korzystać z funkcji DualSIM, czyli dwóch numerów w jednym telefonie. Jeden z nich będzie przypisany do zwykłej karty SIM, drugi do karty e-SIM.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że takie wirtualne SIM-y się nie gubią i nie zniszczą. Ich używanie przynosi też korzyści środowisku, bo e-SIM to zero plastiku, a aktywacja przez internet i fakt, że nie musi jej dowozić kurier, pozwala zminimalizować tzw. ślad węglowy. 

Nie dziwi więc, że e-SIM zyskuje coraz więcej zwolenników. Jak podała kilka miesięcy temu firma badawcza ABI Research, w 2022 r. Sprzedano na świecie 293 mln smartfonów z obsługą e-SIM, a według prognoz do 2027 r. liczba ta wzrośnie do 515 mln.

Źródło: ABI Research

Wydaje się być to świetny moment, by sprawdzić samemu jak działa e-SIM, tym bardziej, że można to zrobić bezpłatnie przy okazji testowania internetu mobilnego T-Mobile. A można to zrobić bardzo prosto, szybko i bez wychodzenia z domu – po prostu składając zamówienie poprzez stronę internetową operatora. Umowa jest zawierana na odległość i nie trzeba jej podpisywać „analogowo”. Wszystkie dokumenty przychodzą na podany przez nas adres e-mail.

Po złożeniu zamówienia operator przesyła e-mail z instrukcją instalacji e-SIM, zawierającą QR code, który należy zeskanować lub wprowadzić na urządzeniu, aby aktywować e-SIM. Hasło do pliku zostanie wysłany SMS-em na podany przez zamawiającego w formularzu numer telefonu. 

Potem w ustawieniach smartfonu należy odszukać funkcjonalność umożliwiającą pobranie karty e-SIM na urządzenie (w przypadku wątpliwości należy postępować zgodnie z instrukcją producenta urządzenia) i następnie postępować zgodnie ze wskazówkami na urządzeniu, zeskanować QR kod lub wpisać dane serwera wraz z kodem aktywacyjnym.

Oczywiście, by skorzystać z tej opcji trzeba mieć smartfon, który obsługuje technologię e-SIM. Operator na swoich stronach internetowych publikuje takie listy. Na rynku jest dostępnych kilkadziesiąt modeli smartfonów, tabletów i smartwatchy gotowych na technologię e-SIM od T-Mobile.

Wakacje wydają się być idealnym okresem do przetestowania e-SIM-a. Nie tylko dlatego, że w tym okresie mamy więcej wolnego czasu. Nielimitowany, bezpłatny internet mobilny 5G od T-Mobile może się bardzo przydać podczas urlopowych wojaży, choć trzeba pamiętać, że z tej oferty promocyjnej można skorzystać jedynie w Polsce.

Ponadto decydując się na tę usługę, nie trzeba podpisywać żadnej umowy – z oferty można korzystać przez 3 miesiące, a po tym okresie e-SIM jest wyłączany. Potem zaś każdy może zdecydować, czy chce się kontynuować przygodę z T-Mobile.

Jeśli chcecie przekonać się na własnej skórze, jak działa bezpłatny, nielimitowany internet w T-Mobile, wejdźcie na stronę: https://www.t-mobile.pl/c/oferta-specjalna/wirtualna-karta-sim.

 

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy T-Mobile.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: