Wartość PTC wzrośnie w ciągu roku z 6 do 8 mld USD.

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 1

Kierująca Elektimem Barbara Lundberg potwierdziłą podczas trwającego NWZA spółki, że do końca czerwca ustąpi ze stanowiska. Zarząd przedstawił także zręby nowej strategii spółki i prawdopodobne, polubowne rozwiązanie sporu w akcjonariacie holdingu.
Jacek Walczykowski, wiceprezes Elektrimu powiedział: "Chcemy, by doszło do porozumienia między Vivendi a Deutsche Telekom. Możliwy wówczas byłby podział spółki na część energetyczną i telekomunikacyjną, a w przyszłym roku PTC będzie mogło zadebiutować na warszawskim parkiecie". Do decyzji o podziale mogłoby już w takim wariancie dojść 27 września, na następnym walnym zgromadzeniu. Wartość PTC wzrośnie w ciągu roku z 6 do 8 mld USD. Spółka potrzebuje jednak dofinansowania na wdrożenie UMTS. Dlatego, według wiceprezesa, konieczne jest podniesienie kapitału akcyjnego. Podniesienie kapitału odbyłoby się poprzez wniesienie przez Elektrim wszystkich operatorów stacjonarnych do PTC. Vivendi i Deutsche Telekom musieliby natomiast wyłożyć dodatkowe środki finansowe.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    mooby pisze: 2004-08-06 15:39
    wiceprezes Elektrimu powiedział: "Chcemy, by doszło do porozumienia między Vivendi a Deutsche Telekom. Możliwy wówczas byłby podział spółki na część energetyczną i telekomunikacyjną, a w przyszłym roku PTC będzie mogło zadebiutować na warszawskim parkiecie". Do decyzji o podziale mogłoby już w takim wariancie dojść 27 września, na następnym walnym zgromadzeniu. Wartość PTC wzrośnie w ciągu roku z 6 do 8 mld USD. Spółka potrzebuje jednak dofinansowania na wdrożenie UMTS. Dlatego, według wiceprezesa, konieczne jest podniesienie kapitału akcyjnego. Podniesienie kapitału odbyłoby się poprzez wniesienie
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: