Według CAS TP S.A. zwolni nawet połowę pracowników

Newsy
Żródło: Expander
Opinie: 5

Zdaniem Centrum im. Adma Smitha, Telekomunikacja Polska S.A. w najbliższych latach zwolni kilkadziesiąt tysięcy pracowników. Aktualnie w największym w Polsce operatorze telekomunikacyjnym zatrudnionych jest ponad 60 tys. osób. Specjaliści potwierdzili w ten sposób wcześniejsze informacje analityków jak i samej Telekomunikacji Polskiej. Różnice polegają jedynie na skali redukcji. Analitycy i Centrum Adama Smitha sugerują, że redukcja dotknie nawet połowy z ponad 60 tys. pracowników. Telekomunikacja Polska zakłada, że w ciągu dwóch lat z firmy odejdzie do końca przyszłego roku 12 tys. osób. Nie podano jednak skali redukcji w kolejnych latach.

Dotąd, państwowy monopol maskował przerost zatrudnienia w TP SA. W miarę rozwoju infrastruktury przerosty zatrudnia stawały się mniej jaskrawe. Jednak zatrzymanie wzrostu oznacza, że w odniesieniu do średnich europejskich TP SA powinna mieć połowę mniej pracowników – uważa CAS.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Lutek pisze: 2001-09-12 14:26
  Problem nieracjomalnych kosztów i wydatkow w TP SA nie tkwi w nadmiernym zatrudnieniu lecz w niegospodarności i wyrzucaniu pieniedzy w bloto przez decydentow zawiadujacych spółka.
  0
 • Users Avatars Mini
  UMTSowiec pisze: 2001-09-12 19:00
  Hej Lutek zwróć uwagę na stosunek ilości pracowników tepsy do ilości jej klientów. Taka firma nie ma prawa sie utryzmać (zgodnie z prawami 'nowoczesnej gospodarki').
  0
 • Users Avatars Mini
  Lutek pisze: 2001-09-12 20:12
  To absurd bo aby firme rozwinac to musza to zrobic ludzie. Przez ostatnie kilka lat ilosc klientow TP SA wzrosla o kilka miliomow abonentow a obecne kierownictwo prowadzi demontaz firmy. Poza tym, sytuacja finansowa firmy byloa dobra ale pogarsza sie dzieki dzialaniom wladz spolki.
  0
 • Users Avatars Mini
  UMTSowiec pisze: 2001-09-12 21:22
  Tak, zgadzam rozwój firmy to przyrost klientów, z którego wynika przyrost pracowników. A jak na razie ilość pracowników jest nieracjonalnie wysoka w stosunku do ilości klientów. Spójrz na operatorów komórkowych i 'wydolność' ich pracowników.
  0
 • Users Avatars Mini
  Lutek pisze: 2001-09-13 16:19
  Nie tego nie da sie przyrownac...zupelnie inna jest specyfika firmy zajmujacej sie dostarczaniem bezprzewodowych uslug telekomunikacyjnych a zupelnie inna przewodowych....wierz mi wiem co mowie. A co do podawanej ilosci pracownikow to sa to informacje nieaktualne bo zwolniono juz wiele osob i dziwie sie ze CAS wypuszcza takie knoty. Deutsche Telekom ma ponad 200tys. pracownikow a TP SA niewiele ponad 60tys (chyba 64). Owszem TD jest wieksza firma to i zatrudnienie jest odpowiednio wieksze...wiec mowienie o strasznym przeroscie zatrudnienia w TP SA jest po prostu mitem powtarzanym do znudenia przez osoby ktore z uporem maniaka trzymaja sie swoich teori sprzed kilku lat. (nie chce Cie obrazac tylko probuje uswiadomic ze rzeczywistosc nie wyglada tak jak to lansuja masmedia robiace na sensacji kase) Najwiekszym zagrozeniem dla TP SA sa teraz ludzie ktorzy nia rzadza dbajac o swoje partykularne inetesy a majacy las firmy w dupie)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: