Wi-Fi za 300 milionów dolarów - teraz będzie za darmo

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Wi-Fi za 300 milionów dolarów - teraz będzie za darmo

Pasażerowie linii Emirates mogą teraz korzystać z bezpłatnego Wi-Fi na pokładzie. Wystarczy przystąpić do programu lojalnościowego Emirates Skywards. Można to zrobić nawet podczas lotu.

Co tydzień dodatkowe 30 000 pasażerów Emirates podróżujących klasą ekonomiczną, będzie mieć bezpłatny dostęp do sieci.

Linie Emirates zainwestowały dotychczas w łączność pokładową ponad 300 milionów USD.

Członkowie programu Skywards na poziomie Blue, Silver, Gold lub Platinum podróżujący w dowolnej klasie – ekonomicznej, ekonomicznej premium, biznes lub pierwszej – mogą bezpłatnie wysyłać i odbierać wiadomości w aplikacjach.

Pasażerowie pierwszej klasy, jeżeli są członkami Skywards, będą mieli nieograniczony dostęp do bezpłatnego Internetu, dzięki czemu będą mogli robić zakupy lub pracować online podczas lotu, podobnie jak członkowie Silver, Gold i Platinum Skywards podróżujący klasą biznes.

Członkowie Platinum Skywards mają natomiast bezpłatny dostęp do Internetu we wszystkich klasach podroży.

Obecnie przewoźnik odnotowuje średnio 450 000 użytkowników miesięcznie. Oznacza to 30% wzrost ruchu w Internecie w 2023 r. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Obecnie prawie 10% wszystkich pasażerów korzysta z pokładowego Wi-Fi bezpłatnie. Na trasach w obu Amerykach prawie 20% pasażerów łączy się z Wi-Fi na pokładzie, a na trasach europejskich i afrykańskich odsetek ten wynosi ponad 11% wszystkich pasażerów.

W marcu dostarczyliśmy około 55% więcej danych na jedną sesję klienta w porównaniu z początkiem 2022 r., mimo że liczba sesji wzrosła o 68% w tym samym okresie. Będziemy kontynuować inwestycje w modernizacje i usprawnienia, a nasze samoloty A350 zostaną dostarczone już wyposażone w łączność satelitarną nowej generacji – powiedział Patrick Brannelly, SVP Retail, IFE & Connectivity.

Linie Emirates ogłosiły również, że będą oferować nowy, szybki szerokopasmowy Internet pokładowy obsługiwany przez GX Aviation, firmy Inmarsat, na pokładzie 50 nowych samolotów Airbus A350, które mają wejść do eksploatacji w 2024 roku. Nowa umowa znacznie poprawi komfort pasażerów dzięki lepszej łączności i większemu globalnemu zasięgowi, nawet podczas lotów nad Arktyką.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: