Wielkie przejęcie na brytyjskim rynku broadband - 1.45 mln klientów

Newsy
Żródło: Carphone Warehouse
Opinie: 1

Carphone Warehouse Group poinformowała, że firma TalkTalk (w 100% należąca do Carphone Warehouse) przejęła brytyjski oddział Tiscali. TalkTalk stanie się największym operatorem broadbandu dla klientów indywidualnych - będzie miał 4.25 mln abonentów (bez uwzględnienia sprzedaży hurtowej), co odpowiada ponad 25% udziału w rynku. TalkTalk przejmie Tiscali UK za 236 mln funtów w gotówce. Transakcja musi zostać zaakceptowana przez europejskiego regulatora, a jej zamknięcie jest planowane na czerwiec 2009 r.

Tiscali był piątym graczem na rynku brytyjskim z bazą klientów na poziomie 1.45 mln. Firma świadczy także usługi dial-up dla 300 tys. użytkowników oraz ma 100 tys. klientów w oparciu o sprzedaż hurtową (klienci partnerów).

TalkTalk ma obecnie 2.8 mln klientów.

Połączenie obu firm pozwoli zaoszczędzić Carphone Warehouse około 40-50 mln funtów do marca 2011 r. Oszczedności mają wynikać z szerszego wprowadzenia LLU, integracji i uproszczenia sieci, integracji billingu.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    zawiasa pisze: 2009-05-14 18:50
    Ciekawe co to da nam - klientom TalkTalk. Mam nadzieję na wyższy poziom usług. Załatwienie reklamacji zajęło im 3 tygodnie!
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: