Orange WiFi calling i VoLTE na smartfonach iPhone

Newsy
Opinie: 24
Opinie: 24

Po aktualizacji do systemu iOS 10.3 na smartfonach iPhone w sieci Orange zaczęły działać usługi WiFi calling oraz VoLTE.

Szczegóły dotyczące usługi WiFi Calling znajdują się tutaj

Szczegóły dotyczące usługi VoLTE znajdują się tutaj

Technologia VoLTE dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich klientów Orange tj, indywidualnych, biznesowych i prepaid. VoLTE nie jest dostępne na razie w roamingu.

Z WiFi Calling mogą korzystać klienci Orange korzystający z ofert abonamentowych oraz na kartę. Usługa nie jest dostępna dla użytkowników ofert Mix.

WiFi Calling w Orange działa poza Polską, ale nie mogą z niej wówczas korzystać klienci prepaid. Orange pracuje nad tym, aby klienci ofert na kartę mieli dostęp do tej usługi w pełnym wymiarze.

Usługa działa na modelach iPhone 7, iPhone 7 Plus , iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6 s Plus, iPhone SE. Orange prowadzi rozmowy z Apple, aby VoLTE i WiFi Calling działało także na starszych modelach.

Start usługi w Orange nie był zbyt udany. Dopiero po kilkunastu godzinach i resecie urządzenia klienci otrzymali dostęp do działających usług.

Regulamin usługi, który należy zaakceptować w smartfonie iPhone:

WITAMY W USŁUDZE WiFi CALLING

WiFi Calling to usługa Twojego operatora, Orange Polska S.A.
Zapoznaj się z opisem usługi przygotowanym przez Twojego operatora:

Usługa WiFi Calling pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych poprzez połączenie internetowe w dowolnej sieci WiFi, również w sytuacji, w której jesteś poza zasięgiem sieci operatora komórkowego. Od momentu, gdy usługa zostanie przez Ciebie włączona na Twoim numerze abonenckim, za każdym razem, kiedy telefon połączy się z siecią WiFi, połączenia telefoniczne będą realizowane za pośrednictwem WiFi Calling. Będzie to sygnalizowane ikonką w górnej części ekranu.

W przypadku, gdy połączenie z WiFi będzie słabej jakości lub telefon wyjdzie z zasięgu WiFi, będzie realizował połączenia głosowe z użyciem sieci komórkowej.

Korzystanie z WiFi Calling w Polsce podlega tym samym zasadom rozliczania, co połączenia za pośrednictwem sieci komórkowej, połączenia przychodzące są bezpłatne. Wykonywanie połączeń wychodzących, jeśli korzysta się z WiFi Calling poza terytorium Polski, może wiązać się z naliczaniem opłat zgodnie z cennikiem oferty, z której korzystasz.

Powyższe nie wyłącza ewentualnych opłat za korzystanie z sieci WiFi, z którą się połączysz.

Jeśli wybierzesz przycisk (AKCEPTUJĘ), a Twój telefon połączy się z siecią WiFi, usługa zostanie aktywowana. W każdej chwili możesz zablokować możliwość wykonywania połączeń WiFi Calling poprzez odpowiedni przycisk w Twoim telefonie.

Szczegóły na temat usługi WiFi Calling znajdziesz na www.orange.pl/wificalling

Zwracamy uwagę, że aby umożliwić skierowanie Twoich połączeń na numery alarmowe, np. 112, do najbliższego centrum powiadamiania ratunkowego, połączenia takie w usłudze WiFi Calling będą realizowane za pośrednictwem sieci operatora komórkowego, w zasięgu której będzie znajdował się Twój telefon. Dopiero w sytuacjach, gdy sieć komórkowa nie będzie dostępna, połączenia alarmowe będą realizowane za pośrednictwem WiFi Calling. Niestety, w takim przypadku nie będziemy dysponować informacją na temat Twojej lokalizacji, dlatego może okazać się, że centrum powiadamiania ratunkowego, do którego przekierujemy Twoje połączenie, nie będzie najbliższym takim centrum względem miejsca, z którego dzwonisz.

W związku z korzystaniem z WiFi Calling- my (czyli Orange Polska SA, działając jako administrator Twoich danych osobowych) będziemy przetwarzać dane o numerze i rodzaju urządzenia, z użyciem którego będziesz korzystać z WiFi Calling, rodzaju wykorzystywanego oprogramowania na urządzeniu, zakończeniu sieci (w tym o adresie IP i o kraju, do którego adres ten jest przypisany), z którego będziesz się łączyć z WiFi Calling, a także czasie i długości trwania połączeń, w celu wykonania i rozliczenia usługi, rozpatrzenia reklamacji, a także w celu wykonania obowiązków ustawowych. Będziemy przetwarzać te dane przez czas trwania łączącej nas z Tobą umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, a po jej zakończeniu - w okresie dochodzenia roszczeń lub wykonywania innych zadań przewidzianych w przepisach prawa. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z usługi. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści danych i ich poprawiania.

Opinie:

Opinie archiwalne (24):

Komentuj

Komentarze / 24

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  orencz pisze: 2017-03-28 02:42
  orencz ma najlepszy zasięg od T-Mobile
  -4
 • Users Avatars Mini
  dvd pisze: 2017-03-28 07:13
  "Celem włączania funkcji VoWiFi należy udać się odpowiednio do Ustawienia, Telefon oraz Rozmowy przez WiFi. Natomiast aby włączyć VoLTE trzeba wybrać Ustawienia, Sieć komórkowa, Opcje danych komórkowych i w Głosowe i danych zaznaczyć LTE. Należy pamiętać, że nie trzeba wysyłać żadnych wiadomości aktywujących - wystarczy zaakceptować regulamin usługi, który pojawi się przy włączeniu opcji Rozmowy przez WiFi". Zrodlo: myapple.pl
  2
 • Users Avatars Mini
  Szymon pisze: 2017-03-28 08:31
  Niestety, na ten moment posiadajac dodtakowa karte SIM do dzielenia wspolnego pakuetu danych w ORANGE - ani wifi calling ani volte nie jest dostepne
  -1
 • Users Avatars Mini
  jgj pisze: 2017-03-28 09:04
  Szymon, bo karta SIM do dzielenia wspolnego pakietu danych w ORANGE w ogóle nie obsługuje połączeń głosowych a tylko dane.
  1
 • Users Avatars Mini
  konradowy pisze: 2017-03-28 09:21
  tylko na samsungach galaxy 7. Iphone nie obsluguje
  -1
 • Users Avatars Mini
  Szymon pisze: 2017-03-28 10:55
  jgj: zle sie wypowiedzialem, majac aktywna karte do dzielenia internetu, nie da sie korzystac na numerze telefonu pod ktory jest podpięta (normlanie obslugujacy głos i dane)
  0
 • Users Avatars Mini
  lenny pisze: 2017-03-28 10:58
  Na karcie Orange - 100 kart sim w Firmie iPhone 6s - NIE DZIAŁA!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Luki pisze: 2017-03-28 11:21
  @Szymon, czy to znaczy, że jeżeli ktoś ma nju abonament + dodatkowy numer za 9zł, gdzie pakiet internetu jest współdzielony, to usługa nie ruszy na żadnym z tych numerów? Nigdzie w prost to nie jest napisane, a podejrzewam, że więcej niż połowa ludzi, którzy są w nju mają tak zrobione.
  0
 • Users Avatars Mini
  Luki pisze: 2017-03-28 11:30
  Ok. Nie ma tematu. W nju z dodatkowym numerem działa - trzeba było się przelogować.
  0
 • Users Avatars Mini
  San pisze: 2017-03-28 11:41
  Mi w Orange na iPhone 7 działa i VoLTE i VoWiFi. Jezeli wam nie działa proponuję restart telefonu albo tryb samolotowy. Mi właśnie po restarcie ruszylo.
  1
 • Users Avatars Mini
  sambo pisze: 2017-03-28 14:20
  A2 rzadzi jeśli chodzi o wifi calling i tylko dlatego tu jestem.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Qsqs pisze: 2017-03-28 21:21
  Jaki sens ma ta usługa? W dobie nolimit za psie pieniądze, jest tak potrzebna jak wiatraczek w samochodzie z klimatyzacją. No ale niektórzy będą się podniecać, tak jak niektórzy włączą wiatraczek bo przy włączonej klimie auto więcej pali.
  -2
 • Users Avatars Mini
  Mr.Mario pisze: 2017-03-28 21:46
  Po aktualizacji do iOS 10.3: iPhone 7 - wyświetla się Orange LTE (dotychczas było Orange 4G) iPad Air - wyświetla się Orange 4G Brakuje spójności nazewnictwa. Tak ma być?
  0
 • Users Avatars Mini
  inco pisze: 2017-03-29 21:24
  Odpaliłem na iP 6+, usługa działa, ale szału nie ma. Wcale nie widać dużej różnicy w czasie nawiązywania połączeń, jakość rozmów pomiędzy dwoma iP 6 w VoLTE nie jest znacząco lepsza, a gdy prowadząc rozmowę wyjeżdżam z zasięgu LTE to połączenie zrywa, a rozmówca słyszy "Wybrany numer nie istnieje"! Trochę mogliby popracować nad tym komunikatem, bo jest mylący. Wiem, że nie ma handoveru pomiędzy VoLTE i 3G, ale po prostu lepiej żeby zerwało niż podawało głupie komunikaty.
  0
 • Users Avatars Mini
  blok pisze: 2017-04-01 21:07
  No właśnie a jak w A2 mobile z tym wifi calling, daje radę? Chcę sie do nich przenieść i wypróbować bo można na miesiąc tylko więc jest się praktycznie wolnym.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Rafal pisze: 2017-04-03 12:50
  Wotam,do korzystania z wifi caling potrzebny jest telefon z dystrybucji orange ?czy moge posiadac swojego iphone ?pozdrawiam!
  -1
 • Users Avatars Mini
  Rafal pisze: 2017-04-03 12:57
  Po aktualizacji na 10.3nie widze takiej opcji jak rozmowy przez wifi..
  0
 • Users Avatars Mini
  Adam pisze: 2017-04-20 09:20
  Po dluzszym okresie testowym stwierdzam znaczne zżeranie baterii w stosunku gdy opcja wifi calling jest wyłączona. Ponad to wychodząc z zasięgu wifi rozmowa się przerywa tel nie nawiązuje połączenia po GSM by rozmowy nie urwało szkoda
  0
 • Users Avatars Mini
  Edi pisze: 2017-04-29 18:31
  @Adam - Rozmowa powinna zostać przełączona na VOLTE.
  1
 • Users Avatars Mini
  Edi pisze: 2017-04-29 18:32
  @Rafał - może być ze sklepu.
  0
 • Users Avatars Mini
  poz pisze: 2017-04-30 21:22
  A w A2mobile podobno wifi jest całkiem niezłe, prawda to?
  0
 • Users Avatars Mini
  zlok pisze: 2017-04-30 21:50
  nie wiedziałem nawet że mają. Teraz weszła jakas oferta nowa i za 20 zł jest wszystko ale czy wifi calling to nie wiem.
  0
 • Users Avatars Mini
  przepu pisze: 2017-05-08 01:07
  Prawda, a przynajmniej był na wyższym poziomie od konkurencji gdy weszli, teraz to się chyba wyrównało.
  0
 • Users Avatars Mini
  palko pisze: 2017-05-13 13:23
  tak, oni mają na wysokim poziomie, jak weszli na rynek to mieli to najnowoczensiejsze, teraz pewnie to się unormowało znajac zycie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: