Windows Phone - nowa wersja potwierdzona

Newsy
Żródło: Microsoft
Opinie: 0

Podczas drugiego dnia konferencji MIX11 w Las Vegas, Microsoft zaprezentował kolejną wersję systemu operacyjnego Windows Phone. Przedstawiono także możliwości wykorzystania HTML 5 w mobilnej wersji przeglądarki Internet Explorer 9. W trakcie konferencji zapowiedziano również udostępnienie nowych wersji narzędzi Windows Phone Developer Tools.

W związku z planowaną na ten rok premierą kolejnej wersji systemu Windows Phone, Microsoft udostepni programistom ulepszoną platformę narzędzi deweloperskich, która umożliwi tworzenie bardziej zaawansowanych gier i aplikacji. Zgodnie z zapowiedzią wiceprezesa firmy Microsoft odpowiedzialnego za rozwój tego produktu – Joe Belfiore’a - nowa wersja Windows Phone Developer Tools będzie dostępna już w maju tego roku.

Do najważniejszych zmian, dzięki którym deweloperzy będą mogli jeszcze lepiej wykorzystać możliwości oprogramowania i tworzyć bardziej nowoczesne gry i aplikacje należy zaliczyć:

• Usprawnioną opcję pracy wielozadaniowej, która zapewni szybsze przełączanie aplikacji oraz umożliwi transfer dźwięku i plików w tle.

• Wykorzystanie w szerszym zakresie potencjału Live Tiles (żywe, zmieniające się w czasie rzeczywistym kafelki), dzięki czemu użytkownicy uzyskają wygodniejszy dostęp do wszystkich ulubionych aplikacji, stron oraz kontaktów z poziomu ekranu głównego telefonu.

• Deweloperzy uzyskają dostęp do bibliotek zyroskopu oraz kamery, co wpłynie na lepsze połączenie warstwy sprzętowej z elementami oprogramowania i wykorzystanie w aplikacjach elementów „rzeczywistości rozszerzonej” tzw. Augmented Reality

Od momentu wydania pierwszego zestawu narzędzi deweloperskich dla Windows Phone 7 ponad 38 000 deweloperów zarejestrował się na Windows Phone Marketplace. Windows Phone 7 Developer Tools pobrano ponad 1,5 mln razy, co przełożyło się na 13 000 dostępnych obecnie gier i aplikacji.

Materiały wideo z konferencji dostępne są tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: