Wirtualna Polska „finger friendly”

Newsy
Żródło: Wirtualna Polska
Opinie: 2

Wirtualna Polska dostosowuje swoje serwisy mobilne do wszystkich dostępnych na polskim rynku telefonów z ekranami dotykowymi; typu „finger touch”. Zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają na automatycznie rozpoznanie rodzaju telefonu i dostosowanie mini.wp.pl do wielkości posiadanego przez dany aparat ekranu. Co ważne, wersja Wirtualnej Polski dedykowana na telefony komórkowe, dzięki lżejszej prezentacji, znacząco obniża koszty korzystania z Internetu.

Zależy nam, aby internauci posiadający telefony komórkowe typu „finger touch” mogli w swobodny sposób nawigować po mini.wp.pl. Dzięki wprowadzonym właśnie zmianom przeglądanie naszych serwisów na dużych, dotykowych ekranach typu iPhone, LG, HTC, Nokia czy Samsug jest proste i wygodne. – mówi Paweł Janecki z Wirtualnej Polski, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek – Liczba posiadaczy aparatów z dotykowymi wyświetlaczami systematycznie rośnie, dlatego dostosowujemy do tych urządzeń mobilną wersję portalu. To naturalna ewolucja; chcemy, aby korzystający z nowoczesnymi telefonów komórkowych mieli jak najłatwiejszy dostęp do naszych ‘m-serwisów’. Telefony z dotykowymi ekranami powoli wypierają wersje bezdotykowe i są popularne wśród młodych użytkowników w przedziale wieku 18-30 lat; właśnie do tej grupy osób chcemy trafić.

Nowe rozwiązanie w pierwszej kolejności zastosowano w witrynach Mini WP, które cieszą się dużą popularnością. Zmiany objęły więc serwisy z grupy Styl Życia (Kobieta, Facet, Erotyka), Wiadomości (Top, Polska, Świat, Galerie, Felietony), Biznes, Tech oraz stronę główną mini.wp.pl. W najbliższym czasie wszystkie mobilne serwisy Wirtualnej Polski będą w pełni dostosowane do ekranów dotykowych. Równolegle rozwijana jest wersja mini.wp.pl dla telefonów z tradycyjnymi wyświetlaczami.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  anonym pisze: 2010-07-26 15:56
  Finger Touch??
  0
 • Users Avatars Mini
  kormoran pisze: 2010-07-26 17:16
  Widać,że właściciele portalu patrzą w przyszłość.Niestety brakuje tanich ( ściąganych SMS-em) e-wydań dzienników,tygodników itp..E-wydanie na iPhone`a oferuje Rzeczpospolita.Plus daje pełną wersję e-Gazety za 1,22 zł. na komputer.Są oczywiście różne mini wydania na komórki, ale z mocno ograniczonym tematycznie zakresem informacji.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: