Morawiecki i Dworczyk: to hakerski atak ze Wschodu, Wirtualna Polska: ktoś znał po prostu login i hasło

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Morawiecki i Dworczyk: to hakerski atak ze Wschodu, Wirtualna Polska: ktoś znał po prostu login i hasło

Wirtualna Polska protestuje przeciwko oskarżeniom premiera, że jej poczta elektroniczna nie jest bezpieczna i dlatego włamano się na konto ministra z jego rządu (i jego żony).

Szef rządu twierdzi, że doszło do przejęcia szeregu skrzynek mailowych założonych na portalu Wirtualna Polska.

Wirtualna zapewnia, że nie był to hakerski atak, a osoba, która poznała treść maili z kont Dworczyków po prostu znała login i hasło i nie było nieudanych prób logowania. Konto ministra Dworczyka nie miało włączonych dodatkowych zabezpieczeń.

Dworczyk zlecił specjalne śledztwo „służbom”.

Oto oświadczenie Wirtualnej Polski na ten temat:

Bardzo mocno i dobitnie chcemy podkreślić, że systemy pocztowe WP są całkowicie bezpieczne, a informacje czy insynuacje jakoby miało dojść do włamania na konta WP są całkowicie nieprawdziwe.

Wejście na konto ministra Michała Dworczyka i co za tym idzie uzyskanie dostępu do jego emaili nastąpiło na skutek podania poprawnego loginu i hasła. Naszym zdaniem przestępcy albo wyłudzili hasło od żony ministra albo używała ona takiego samego hasła u innych usługodawców i tam był wyciek. Przed jednym i drugim można się w prosty sposób zabezpieczyć poprzez uwierzytelnianie dwuskładnikowe albo dbając o higienę własnego hasła.

Premier Mateusz Morawiecki mówił dziś o potrzebie uwierzytelniania dwuskładnikowego. Chcemy jasno i wyraźnie zaznaczyć, że taki system uwierzytelnienia funkcjonuje w poczcie WP od dawna. Przykro nam to stwierdzić, ale minister Michał Dworczyk w momencie tego zdarzenia nie korzystał z takiego systemu.

Protestujemy przeciwko próbie przerzucenia odpowiedzialności za niefrasobliwość polityków na największego administratora poczty elektronicznej w Polsce, bo do kwestii bezpieczeństwa, poufności korespondencji i ochrony danych osobowych podchodzimy

z największą starannością i są one niezmiennie naszym priorytetem. tylko w kraju.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: