Właściciel zalukaj.vip aresztowany - serwis nie działa

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Właściciel zalukaj.vip aresztowany - serwis zniknął z sieci

Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości doprowadzili do zakończenia działalności dużego pirackiego serwisu oferującego filmy i seriale.

Łączna suma szkód powstałych wskutek działalności serwisu jest szacowana przez pokrzywdzone podmioty na kilka milionów złotych.

Jak poinformował asp. Krzysztof Wrześniowski z Zespołu Prasowego CBZC najpierw, w listopadzie ubiegłego roku na terenie województwa wielkopolskiego funkcjonariusze z Wydziału w Gorzowie Wielkopolskim CBZC zatrzymali osobę odpowiedzialną za obsługę techniczną serwisu. Był to 28-letni mężczyzna.

W styczniu br. na terenie województwa pomorskiego zatrzymano pomysłodawcę i właściciela nielegalnego procederu.

Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty z art. 116 ust. 1 i 2 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zatrzymanemu 33-letniemu mężczyźnie w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze przedstawiono dodatkowo zarzut oszustwa, a Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zalukaj.vip był jednym z największych serwisów pirackich rozpowszechniających filmy i seriale. Jego działalność była oparta wyłącznie na bezprawnym rozpowszechnianiu treści audiowizualnych. Skutkowało to ogromnymi stratami finansowymi po stronie podmiotów oferujących legalny dostęp do filmów i seriali w Polsce i nie tylko – komentuje sprawę Piotr Wójtów z Sekcji do walki z Piractwem w CANAL+ Polska.

Zalukaj.vip nielegalnie rozpowszechniał treści wideo co najmniej od lutego 2020 r. Podczas wykonywania czynności procesowych zabezpieczono nośniki danych oraz telefony komórkowe. Jak zaznacza CBZC, w realizacji sprawy pomocna była współpraca z Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej.

W ubiegłym roku padł rekordowy wyrok w sprawie związanej z piractwem.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: