www.mobipress.pl - bezpłatny czytnik kanałów RSS dla telefonów komórkowych z Java

Newsy
Żródło: Norbsoft
Opinie: 4

Norbsoft udostępnił dzisiaj darmową aplikację o nazwie „mobiPress” przeznaczoną dla telefonów komórkowych, dzięki której z jednego miejsca każdy użytkownik może uzyskać szybki dostęp do informacji z wielu ulubionych serwisów internetowych. Aplikacja wykonana jest w technologii J2ME, z wykorzystaniem klas MIDP2.0.

Jednym z podstawowych elementów na platformie mobiPress jest źródło informacji, którym może być np. portal internetowy czy serwis tematyczny. Typowe źródło informacji składa się ze zbioru kanałów RSS, publikowanych przez dany podmiot, który został umieszczony w katalogu źródeł dostępnych w aplikacji przez zespół mobiPress. Aktualnie aplikacja zawiera 38 kanałów informacji.

Źródła informacji w mobiPress dzielą się na dwie grupy:
1. nieoficjalne - przygotowane przez zespół mobiPress na bazie ogólnodostępnych API i kanałów RSS
2. oficjalne - przygotowane przez dostawcę treści lub zespół mobiPress we współpracy z dostawcą treści, charakteryzujące się spersonalizowanym (brandowanym) wyglądem graficznym wykorzystującym znaki i marki dostawcy oraz treścią niedostępną zazwyczaj w ogólnie dostępnych kanałach RSS. Dostawca oficjalnego kanału otrzymuje również powierzchnię reklamową w swoim kanale do wyłącznej dyspozycji.
Dodanie źródła do katalogu jest bezpłatne, zespół mobiPress pomaga także w przygotowaniu brandowanego tematu graficznego.
Wśród oficjalnych kanałów dostępnych na platformie mobiPress można znaleźć kanały takich firm jak Agora S.A., Electronic Arts Polska Sp. z o.o., GSM ONLINE Sp. z o.o.

Aplikacja mobiPress umożliwia także dostęp do kanałów RSS spoza standardowego katalogu źródeł. Aby móc przeglądać dowolne kanały RSS należy się zarejestrować na stronie internetowej mobiPress i zdefiniować listę własnych kanałów. Następnie w aplikacji mobiPress należy zainstalować źródło "Moje kanały" dostępne w katalogu źródeł w kategorii "mobiPress".
Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo ze strony www.mobipress.pl.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: