Cieszyński wyda dodatkowo 170 mln na wynagrodzenia ekspertów od cyberbezpieczeństwa

Newsy
Opinie: 0
EKG 2022: rząd przeznaczy 800 mln zł więcej na cyberbezpieczeństwo

Przekazanie o 800 mln złotych więcej niż w poprzednich latach na ochronę przed cyberzagrożeniami - zapowiedział Janusz Cieszyński, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

„W tym roku, nie licząc wojska, przeznaczymy na cyberbezpieczeństwo o 800 mln złotych więcej niż w ubiegłych latach. Z tego 170 mln na wynagrodzenia ekspertów, 500 mln na stworzenie od podstaw programu dla ochrony zdrowia. Ważne jest, że ten projekt będzie prowadzony nie tylko siłami administracji, ale także przy wsparciu z rynku. Przed nami coraz więcej współpracy administracji z biznesem i sektorem prywatnym” - mówił Cieszyński.

Podczas dyskusji zastanawiano się również, czy polskie przedsiębiorstwa są dostatecznie ucyfrowione.

„Powiem wprost. Jeśli organizacje nie zainwestują w rozwiązania chmurowe - mogą zniknąć z rynku. Rola cyfryzacji stała się olbrzymia. Bardzo istotna jest sfera bezpieczeństwa, ale mniejszych i średnich firm nie stać na rozbudowane zespoły informatyków. Tymczasem chmura oznacza możliwość nieprzerwanego działania systemów w centrach danych o najwyższych standardach bezpieczeństwa” - przekonywał Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: