Xiaomi: będziemy atakować pozycję nr 2 w Polsce

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Xiaomi: będziemy atakować pozycję nr 2 w Polsce

Na wczorajszej konferencji prasowej Xiaomi podało, że w listopadzie udział tej firmy w polskim rynku oscyluje na poziomie 14%. Oznacza to trzecie miejsce za Samsungiem i Huawei. Samsung ma 34%, a Huawei 28%. Wzrost Xiaomi rok do roku został oceniony na 72%. Są to dane firmy Canalys dotyczące sprzedaży do sieci handlowych, a nie bezpośrednio do klientów. W Polsce nadal nie ma dostępu do precyzyjnych danych o rynku smartfonów.

4 miejsce według Canalys należy do Apple – udział amerykańskiego producenta to 9%.

 

W kuluarowych rozmowach, przedstawiciele Xiaomi przyznawali, że na przyszły rok planowany jest atak na pozycję numer 2 w Polsce.

Gdy nic się nie zmieni z globalną sytuacją Huawei, to Chiny mogą podjąć decyzję o wycofywaniu tej marki ze światowego rynku i postawienie już na nowych producentów.

 

Xiaomi rośnie także, bo otwiera kolejne sklepy. W Polsce ma ich już 12. W całym regionie (26 państw) jest już 68 sklepów.

 

3 kolejne sklepy zostaną otwarte 29 listopada. Będzie to Mi Store w warszawskiej Galerii Mokotów oraz sklepy w Gdańsku i Rzeszowie.

 

Wczoraj w Warszawie odbyła się premiera kolejnego modelu z popularnej serii Redmi Note. Na świecie Xiaomi sprzedało już ponad 100 mln smartfonów z tej serii. Sam model Redmi Note 7 sprzedał się w ilości 25 mln sztuk.

Xiaomi

Xiaomi

Xiaomi

Xiaomi

Xiaomi

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: