Xiaomi na amerykańskiej liście chińskich firm związanych z armią

Newsy
Opinie: 0
Xiaomi na amerykańskiej liście chińskich firm związanych z armią

Departament Obrony USA opublikował kolejną listę firm określanych jako „chińskie komunistyczne firmy wojskowe” działające bezpośrednio lub pośrednio w Stanach Zjednoczonych. Departament twierdzi, że jest zdeterminowany, aby przeciwdziałać strategii rozwoju fuzji wojskowo-cywilnej Chińskiej Republiki Ludowej. Strategia ta wspiera cele modernizacyjne Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLA), zapewniając jej dostęp do zaawansowanych technologii i wiedzy zdobytej i rozwijanej te firmy, uniwersytety i programy badawcze z ChRL, które wydają się być podmiotami cywilnymi.

 

Departament opublikował wstępną listę firm w czerwcu 2020 r. i będzie kontynuował aktualizację listy o dodatkowe podmioty.

 

W najnowszej, piątej transzy Departamentu Obrony, pojawiła się marka Xiaomi.

Xiaomi na amerykańskiej liście chińskich firm związanych z armią

XIaomi wydało w tej sprawie własne oświadczenie:

„Firma przestrzega prawa i działa zgodnie z odpowiednimi regulacjami jurysdykcji w krajach, w których prowadzi swoją działalność. Dostarcza produkty i usługi do użytku cywilnego i komercyjnego. Firma potwierdza, że nie jest własnością, nie jest kontrolowana ani nie jest powiązana z chińskim wojskiem i nie jest „komunistyczną chińską firmą wojskową” jak to definiuje NDAA. Firma podejmie odpowiednie działania w celu ochrony interesów Spółki oraz jej akcjonariuszy.

Firma analizuje potencjalne konsekwencje tego wydarzenia, aby uzyskać pełniejsze zrozumienie ich wpływu na Grupę. Jeśli będzie to stosowne, firma wyda dalsze oświadczenia.”

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: