Xyber Mech startuje oficjalnie - także w specjalnych zestawach Simplus

Newsy
Żródło: Plus GSM
Opinie: 30

Plus GSM uruchomił dziś oficjalnie grę Xyber Mech. Jest to pierwszą w Polsce gra lokalizacyjna typu multiplayer na telefon komórkowy. Xyber Mech to gra typu MMOG (Mobile Massive Multiplayer Online Game), łącząca możliwości telefonu komórkowego z funkcjonalnością rozbudowanego portalu internetowego, stworzonego specjalnie dla społeczności graczy.

Gra jest utrzymana w klimacie science fiction, umożliwia wspólną zabawę i interakcję nieograniczonej liczbie graczy jednocześnie. Jej fabuła przenosi użytkowników w XXIV wiek do Wolnych Światów - bogatych w zasoby mineralne planet, które na skutek czasowego zamknięcia tunelu podprzestrzennego oddzieliły się od rządzonego silną ręką Dominium ludzi. Zadaniem gracza jest sterowanie Xyber Mechem, zaawansowanym technicznie robotem bojowym, tocząc walki lub zawiązując sojusze z innymi uczestnikami gry. Mechy sterowane są przez pilotów - użytkowników telefonów komórkowych. Gra wykorzystuje tzw. lokalizację użytkowników - położenie Mecha w wirtualnym świecie jest bezpośrednio związane z położeniem geograficznym telefonu komórkowego gracza, co umożliwia prowadzenie rozgrywki w świecie rzeczywistym.

Arkadiusz Cybulski, Polkomtel


Sterowanie Mechem odbywa się za pomocą wiadomości tekstowych SMS typu Premium. W okresie obowiązywania promocji, tj. do 10 maja br., koszt wysłania jednej wiadomości SMS Premium w grze Xyber Mech wynosi 23 gr brutto.

Lista wszystkich dostępnych komend, za pomocą których można kierować Xyber Mechem, znajduje się na stronach internetowych pod adresem www.xm.plusgsm.pl. Na stronach tych dostępne jest także forum dyskusyjne pilotów, konsola zarządzania Mechem, która umożliwia zmianę broni lub wyposażenia dodatkowego, rankingi graczy prowadzone według punktów zdobytych w zwycięskich pojedynkach z innymi Mechami oraz regulamin usługi.

Wraz z oficjalnym uruchomieniem gry Xyber Mech Polkomtel wprowadził do sprzedaży specjalne Mini Zestawy SimplusTeam, które zawierają bonusowy pakiet 50 SMS-ów do wykorzystania w grze XM oraz instrukcję gry.

Wojciech Ozimek, one2tribe; Tomasz Witt, Mobile Entertainment Europe


Aby wziąć udział w grze, należy wysłać SMS o treści ZGODA na numer 2345 (zgoda na lokalizowanie w grze, opłata zgodna z wybranym przez użytkownika planem taryfowym), następnie wysłać SMS o treści R NICK na numer 70100 (zamiast NICK należy wpisać swoją nazwę w grze; opłata za wysłanie SMS w promocji wynosi 23 gr z VAT).

Plus GSM we współpracy z magazynem "Nowa Fantastyka" zorganizował konkurs literacki na opowiadanie opisujące świat, w którym umiejscowiona jest akcja gry. Na zwycięzców czeka publikacja opowiadania w "Nowej Fantastyce" wraz z honorarium autorskim oraz nagrody rzeczowe. Termin nadsyłania prac mija 31 maja br. Regulamin konkursu dostępny jest pod adresami: www.xm.plusgsm.pl oraz www.fantastyka.pl.

Komercyjne uruchomienie gry Xyber Mech poprzedziły półroczne testy, które potwierdziły wysokie zainteresowanie grą oraz pełną jej niezawodność. O popularności Xyber Mech najlepiej świadczy fakt, że do beta testów zgłosiło się blisko 8 000 osób - 8 razy więcej niż planowano. Dodatkowo testowa wersja gry została zauważona i wyróżniona w konkursie Złote Orły 2004 w dziedzinie "serwis WWW", uzyskała także nagrodę Festiwalu Twórców Reklamy w kategorii "Nowe Media".

Gra Xyber Mech została przygotowana przez Plus GSM we współpracy z Mobile Entertainment Europe oraz one2tribe. Gra dostępna jest tylko dla użytkowników sieci Plus GSM.

Opinie:

Opinie archiwalne (30):

Komentuj

Komentarze / 30

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: