Jest zakaz sprzedaży smartfonów OPPO w Niemczech

Najważniejsze | Newsy
Żródło: juve-patent.com
Opinie: 0
Jest zakaz sprzedaży smartfonów OPPO na jednym europejskim rynku

Nokia wygrała w lipcu pozew patentowy w sprawie zakazu sprzedaży smartfonów OPPO w Niemczech. Nokia złożyła skargi o naruszenie patentów przeciwko OPPO na wielu rynkach w Europie i Azji. W zeszłym roku wygasła umowa patentowa Nokii z OPPO z 2018 roku.

Sąd Okręgowy w Mannheim najpierw orzekł, że Oppo naruszyło patent wdrożeniowy Nokii.

Ostatnie zwycięstwo, które deklaruje, że OPPO narusza patenty Nokii, zakazuje jej również sprzedaży smartfonów w Niemczech. Według mediów zakaz dotyczy także smartfonów OnePlus.

Rzecznik firmy Nokia odpowiedział: „Sąd Okręgowy w Mannheim po raz drugi orzekł, tym razem w sprawie patentu dotyczącego standardu komórkowego, że Oppo wykorzystuje opatentowane technologie Nokii w swoich smartfonach i sprzedaje je nielegalnie bez licencji”.

Według Nokii, Oppo odmówiło uzgodnienia licencji na uczciwych warunkach i odrzuciło propozycje rozstrzygnięcia sporu.

Dla Nokii pracuje kancelaria Bird & Bird. Oppo polega na zespole kierowanym przez partnerów Hogan Lovells, Martina Fähndricha i Henrika Lehmenta. Firma reprezentuje również chińskiego producenta telefonów komórkowych w równoległych postępowaniach w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii.

Finowie podpisali umowy licencyjne z opłatami z Lenovo, Samsung, Xiaomi, Apple, LG i Blackberry.

Na razie nie wiadomo, czy OPPO będzie musiało wstrzymać swoją sprzedaż także na innych europejskich rynkach, w tym w Polsce.

Szczegóły tego sporu patentowego są tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: