Zasięgu w tunelu pod Ursynowem nie będzie - otwarcie za parę dni

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Zasięg w tunelu

W ostatnich dniach zakończyła się kolejna już kontrola straży pożarnej w tunelu S2 POW. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tym razem wreszcie otrzymała pozytywne stanowisko strażaków. Ostatnim krokiem będzie uzyskanie zgody Wojewody Mazowieckiego. S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów zostanie oddana do ruchu jeszcze w grudniu. W tunelu nie będzie jednak na razie zasięgu sieci komórkowej.

 

Za budowę infrastruktury komórkowej w tunelu odpowiada sieć PLAY. Sprzęt zainstalowany przez fioletowego operatora będzie służył klientom wszystkich 4 operatorów. W czerwcu Marek Lipski, dyrektor Biura Regionalnego sieci PLAY w Warszawie, zadeklarował, że na zainstalowanie sprzętu jego sieć będzie potrzebowała 2 miesiące.

 

Centralnym elementem systemu ma być tzw. cieknący kabel, który pełni rolę anteny emitującej i zbierającej sygnał komórkowy wzdłuż całej swojej długości – tak, żeby w żadnym miejscu tunelu nie powstała „biała plama” zasięgowa. Takie rozwiązanie jest stosowane w metrze.

 

PLAY na razie nie komentuje tego, czy infrastruktura komórkowa będzie działać w momencie otwarcia tunelu pod Ursynowem. Operator napisał nam tylko: „nie komentujemy uzgodnień pomiędzy partnerami.", co niestety nie wygląda na mocną deklarację działania sieci komórkowej w tunelu.

 

Według nieoficjalnych informacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wpuściła operatorów do tunelu. Instalacja komórkowa będzie budowana dopiero po jego otwarciu. Zapewne będzie to wymagało wyłączania z ruchu części jezdni.

 

Tunel S2 POW jest budowany od 6 lat.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: