Zbigniew Jagiełło w RN Polskiego Standardu Płatności

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Zbigniew Jagiełło w Radzie Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności

Do Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK, powołany został Zbigniew Jagiełło – pomysłodawca oraz jeden z współtwórców mobilnego systemu płatności.

Nadzorcza PSP składa się obecnie z 8 osób.

Zbigniew Jagiełło z bankowością i finansami związany od ponad dwudziestu pięciu lat. Przez blisko 9 lat pełnił funkcję prezesa Zarządu Pioneer Pekao TFI S.A. W globalnej strukturze Pioneer Investments nadzorował dystrybucję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). W drugiej połowie lat 90. m.in. jako wiceprezes Zarządu współtworzył PKO/Credit Suisse TFI S.A. Przez 12 lat był Prezesem Zarządu PKO Banku Polskiego. Od lat jest aktywnie zaangażowany w rozwój i promocję wysokich standardów działania rynku finansowego w Polsce.

Zbigniew Jagiełło jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również Podyplomowe Studia Menedżerskie prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański, gdzie uzyskał tytuł Executive MBA certyfikowany przez Rotterdam School of Management, Erasmus University.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: