Jak zrobić super zdjęcia fajerwerkom - poradnik Huawei

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Aparaty w smartfonach wyprzedziły już pod wieloma względami klasyczne aparaty fotograficzne. Mimo to tylko nieliczni producenci telefonów potrafią w pełni wykorzystać w fotografii możliwości jakie daje współczesny smartfon. Niewątpliwie udało się to Huawei, który wykorzystał do tego celu moc obliczeniową Mate 10 Pro oraz elementy sztucznej inteligencji. To gwarantuje nam piękne zdjęcia nawet w szczególnie wymagających warunkach – na przykład podczas fotografowania cudownych fajerwerków podczas noworocznej imprezy.

Sztuczna inteligencja gotowa do pomocy

Przy zdjęciach w normalnych warunkach jakich wykonujemy wiele każdego dnia, liczą się głównie podstawowe parametry aparatu fotograficznego, czyli to jaką ma matrycę, jaką jasność oferuje obiektyw i jak szybko ustawiana jest ostrość. Już na tym etapie Huawei Mate 10 Pro oferuje topowe parametry. Mate 10 Pro ma do dyspozycji dwie matryce, co pozwala osiągnąć większą szczegółowość i mniejsze szumy. Obraz z dwóch matryc łączony jest dzięki zaawansowanym algorytmom. Obiektywy umieszczone przed tymi matrycami zaliczają się do najjaśniejszych jakie zagościły w telefonach. Ostrość ustawiana jest poprzez systemy detekcji fazy, detekcji kontrastu, pomiaru głębi i laserowego pomiaru odległości. Wszystko sprawia, że autofocus działa błyskawicznie i bezbłędnie. Efekty są naprawdę niesamowite.

Warto jednak pamiętać, że kiedy fotografujemy niestandardową scenę, taką jak wspomniane na wstępie kolorowe fajerwerki na tle nocnego, niemal czarnego nieba to aparat powinien dopasować właściwe ustawienia do sceny, która jest przeciwieństwem standardowego zdjęcia, gdzie wszystko jest dobrze oświetlone. Tutaj w Huawei Mate 10 Pro wkracza sztuczna inteligencja rozpoznająca rodzaj fotografowanej sceny w czasie rzeczywistym i dopasowująca parametry także do nieoczywistych sytuacji.

Nie musisz być doświadczonym fotografem

Huawei Mate 10 Pro ma wbudowany system rozpoznawania fotografowanych scen oparty o algorytmy sztucznej inteligencji. Smartfon błyskawicznie dostosowuje parametry zdjęcia, aby uzyskać najlepszy efekt. Smartfon rozpoznaje między innymi rośliny, fotografie potraw, śnieg i plażę, wschody i zachody słońca oraz właśnie zdjęcia nocne. Dzięki sztucznej inteligencji zdjęcia na śniegu nie będą zbyt ciemne, a fotografowane zachody słońca będą ciepłe i nastrojowe. Jedzenie na naszych zdjęciach będzie wyglądało smakowicie, a fajerwerki uwiecznione przez Mate 10 Pro będą nas zachwycały jeszcze przez kolejne długie zimowe tygodnie. Noworoczne fajerwerki to idealna okazja, aby skorzystać z tej funkcji smartfona Huawei.

Kreatywność bez limitów

Huawei Mate 10 Pro oferuje nam także dodatkowe tryby, których nie spotkamy w innych smartfonach. Dzięki Mate 10 Pro i unikalnym trybom malowania światłem można osiągnąć fenomenalne efekty artystyczne i to bez doświadczenia w dziedzinie nocnej fotografii. Będziemy komponować widowiskowe ujęcia w najłatwiejszy możliwy sposób. Użytkownik smartfona Mate 10 Pro nie musi zgadywać jak długi czas naświetlania da optymalne efekty, gdyż cały czas widzi na ekranie swojego telefonu postępy w rejestrowaniu świetlnych efektów na ciemnym tle. Fotograf sam decyduje, kiedy zdjęcie odpowiada jego oczekiwaniom i kończy rejestrowanie ujęcia w dowolnym momencie. Cztery różne rodzaje trybu malowania światłem pozwalają w pełni wykorzystać artystyczny potencjał Huawei Mate 10 Pro. 

Gdy inni chowają swoje smartfony i aparaty, bo nocne zdjęcia to zbyt trudne warunki dla ich sprzętu, Huawei błyszczy, oferując nam zupełnie nowe możliwości. Sprawdź jak niepowtarzalne mogą być wspomnienia z nocy sylwestrowej, gdy uwiecznisz je smartfonem Huawei Mate 10 Pro.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: