Sprawdziliśmy zegarek Samsung Galaxy Watch 5

Najważniejsze | Newsy | Recenzje
Opinie: 0
Samsung Galaxy Watch 5 w dwóch odmianach, oraz nowe Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Samsung zaprezentował piątą generację zegarków, która będzie dostępna w dwóch wersjach: Watch 5 i Watch 5 Pro. Najważniejszą zmianą w konstrukcji jest zastosowanie szkła szafirowego w obu wersjach oraz tytanowej koperty w wersji Pro. Ma być pięciokrotnie odporniejsza na zarysowania od aluminium stosowanego w poprzednich edycjach. Producent zdecydował też o zrezygnowaniu z fizycznej obracanej korony, która nie jest dostępna w żadnej wersji nowych zegarków – została w całości zastąpiona poprzez interfejs dotykowy na krawędzi wyświetlacza.

 

Kolejną nowością jest o 13% większa bateria niż w Galaxy Watch 4 oraz szybsze ładowanie pozwalające naładować 45% baterii w 30 minut. W wersji Pro bateria ma pojemność 590 mAh, Watch 5 w wersji 44 mm ma baterię 410 mAh, a w wersji 40 mm 284 mAh. Samsung wciąż używa określenia baterii na cały dzień, a nie na wiele dni. Nowe jest też zapięcie paska, które wykorzystuje magnes, zamiast klasycznej klamry.

Wśród funkcji oprogramowania producent wymienił możliwość importowania trasy w formacie GPX, którą będzie można wykorzystać do nawigacji, rozbudowane wskazówki nawigacji krok po kroku, oraz nawigowanie do punktu startu po pokonanej trasie, a nie najkrótszą drogą w kierunku punktu startowego.

Na zestaw czujników wszystkich wersji Watch 5 oraz Watch 5 Pro składają się akcelerometr, żyroskop, barometr, czujnik światła i kompas. Zegarki są wodoodporne zgodnie z normami IP68 oraz 5 ATM, mają mikrofon oraz głośnik. Łączność jest realizowana za pomocą Bluetooth 5.2 oraz WiFi 2,4 oraz 5 GHz. Zastosowany procesor to dwurdzeniowy Exynos W920, a wbudowana pamięć obejmuje 1,5 GB RAM oraz 16 GB na system, aplikację i muzykę użytkownika.

Zegarki potrafią mierzyć saturację krwi w sposób ciągły, analizować skład ciała, mierzyć ciśnienie tętnicze po kalibracji, oraz wykonać uproszczone EKG – są to funkcje znane z Watch 4.

Ekran zarówno w wersji Watch 5 Pro jak i Watch 5 44 mm ma przekątną 1,4 cala i rozdzielczość 450 x 450 pikseli, a mniejszy 40 mm Watch 5 ma ekran 1,2 cala i rozdzielczość 396 x 396 pikseli.

Chociaż jestem dużym zwolennikiem szkła szafirowego i podoba mi się zastosowanie tytanu w wersji Pro, to będzie mi brakowało fizycznej korony.

Słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Najważniejsze nowości w słuchawkach Samsung Galaxy Buds 2 Pro to zastosowanie wszystkich trzech mikrofonów o podwyższonej czułości, zaimplementowanie najnowszego standardu łączności Bluetooth 5.3 oraz umożliwienie 24 bitowej transmisji danych. Trzeba tylko pamiętać, że 24 bity wymagają kodeka, który jest dostępny tylko w najnowszym OneUI, a więc będzie działać tylko ze smartfonami Samsunga. Usprawnione ma być też przełączanie pomiędzy sparowanymi urządzeniami.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: