Fitbit ma zgodę na użycie elektrokardiogramu - EKG będzie też w Polsce

Newsy
Opinie: 0
Fitbit ma zgodę na użycie elektrokardiogramu - EKG będzie też w Polsce

Fitbit otrzymał zezwolenie amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) oraz oznaczenie Conformité Européenne (CE) wydane przez Unię Europejską na użycie elektrokardiogramu. Jego celem jest ocena rytmu pracy serca w kierunku wykrycia migotania przedsionków.

Aplikacja Fitbit EKG będzie dostępna dla użytkowników urządzenia Fitbit Sense w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Luksemburgu, Holandii, Szwecji, Szwajcarii, Czechach, Polsce, Belgii, Portugalii, Rumunii, Irlandii, we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Hongkongu oraz w Indiach.  

W ramach procesu uzyskiwania zezwoleń od agencji regulacyjnych, marka Fitbit przeprowadziła wieloośrodkowe badanie kliniczne w wielu regionach w całych Stanach Zjednoczonych. W badaniu oceniano zdolność algorytmu do dokładnego wykrywania migotania przedsionków na podstawie normalnego rytmu zatokowego i jego zdolność do generowania zapisu EKG lub rejestracji elektrycznej rytmu, który jest jakościowo podobny do wyniku z EKG. Badanie wykazało, że algorytm przekroczył docelową wydajność, wykazując zdolność do wykrywania migotania przedsionków w 98,7% przypadków i był w 100% dokładny w identyfikacji uczestników badania z prawidłowym rytmem zatokowym.

Nowa, kompatybilna z urządzeniem aplikacja służąca do EKG marki Fitbit, pomaga analizować rytm serca pod kątem wykrywania oznak migotania przedsionków. EKG to pomiar aktywności elektrycznej serca, a aplikacja Fitbit EKG umożliwia odczyt rytmu pracy serca w dowolnym momencie - także wtedy, gdy wystąpią jakiekolwiek nietypowe objawy kardiologiczne.

Fitbit Sense to pierwsze urządzenie marki kompatybilne z aplikacją EKG, która umożliwia użytkownikom wykonanie wyrywkowych odczytów pracy serca. Można je przeanalizować pod kątem wykrywania migotania przedsionków, czyli nieregularnego rytmu pracy serca. Wystarczy, że użytkownicy przytrzymają palce na pierścieniu ze stali nierdzewnej smartwatcha, pozostając bez ruchu przez 30 sekund, aby uzyskać odczyt, który można pobrać, a następnie udostępnić lekarzowi.

Fitbit Sense jest już dostępny w przedsprzedaży na Fitbit.com oraz w sklepie x-kom.pl i aetka24.pl. Na półkach sklepowych urządzenie pojawi się z końcem września. Fitbit Sense dostępny jest w cenie 1 569,00 PLN w kolorze Carbon/Graphite ze stali nierdzewnej i Lunar White/Soft Gold ze stali nierdzewnej.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: